Етър спечели убедителна победа в шестата си контрола от предсезонната подготовка. „Виолетовите“ гостуваха в Нова Загора на местния Загорец и се наложиха с 4:1, като всички попадения паднаха още преди почивката.

Великотърновци решиха мача рано, като поведоха с 3:0 още до 8-ата минута с два гола на Тихомир Кънев и един на Джихат Кямил, информира sport-vt.com. В 20-ата минута домакините от Нова Загора намалиха от дузпа, а в 32-ата новото попълнение на Етър Искрен Писаров вкара първия си гол с виолетовия екип - 1:4.

В игра като титуляри се завърнаха възстановените Тодор Колев и Милчо Макенджиев.

Наставникът на Етър Георги Василев започна със следния състав: Венци Димитров, Васил Попов, Цветан Петров, Милчо Макенджиев, Мартин Николов, Емил Копаранов, Джихат Кямил, Искрен Писаров, Николай Николаев, Тихомир Кънев и Тодор Колев. Като смени влязоха Ивайло Петков, Димитър Байдаков, Иван Петков, Димитър Цонев, Симеон Иванов, Боян Хаджииванов и Александър Узунов.

Днес Етър играят контрола с Павликени, а на 6 март (петък) в последната си проверка гостуват на Несебър.