"Левски" разби с впечатляващото 8:0 Хасково в мач от 20-ия кръг на "А" група, който се игра пред около 3000 зрители на стадион "Георги Аспарухов". В срещата нямаше никаква интрига и "сините" се забавляваха, разбивайки на пух и прах селекцията на Емил Велев. Така Стойчо Стоев постигна гръмка победа още в дебюта си начело на "Левски" в "А" група. С прибавените три точки "сините" се закотвиха в Топ 6 и имат 31 в актива си, с колкото е и Берое. Следват Черно море с 28 и "Ботев" (Пловдив) с 27, а аутсайдерът Хасково е на дъното с едва 7 точки.

Още до 23-ата минута домакините поведоха с 4:0. Валери Домовчийски вкара 2 гола, откривайки още във 2-ата, а след това правейки 3:0 в 17-ата. Между тях точен бе Антонио Аниете, а в 23-ата се разписа и сънародникът му Мигел Бедоя. До края на мача дебютните си попадения за "Левски" в "А" група отбелязаха талантът Божидар Краев, румънският защитник Емил Нину и включилият се като резерва Лукаш Гикевич. На полския нападател дори бяха отменени два гола заради засади.

Само преди дни "Левски" се наложи с 3:0 срещу Хасково за Купата и направи протоколен реванша на 3 март. Днес "сините" отново нямаха проблеми с избраниците на Емил Велев, който потърси промяна, доверявайки се в атака на юношата на ЦСКА Григор Долапчиев. И сред титулярите на "сините" имаше размествания. Този път капитанът Владимир Гаджев остана на пейката за сметка на Стефан Велев, а от първата минута започнаха още Пламен Илиев и Либан Абди. Сомалиецът блесна с три асистенции в срещата.

Домакините стартираха вихрено. Във 2-ата минута Аниете беше изпуснат от Тейнур Марем, преодоля Акалски и пусна за свободния пред голлинията Домовчийски, който само добута топката в празната врата - 1:0. В 9-ата Аниете удвои. Абди получи топката от Мигел Бедоя, сомалиецът финтира Педро Еуженио и подаде към свободния Аниете, който по подобие на първия гол изигра с едно докосване, наказвайки Акалски за 2:0.

След това гостите имаха шанс, но Мартин Райнов удари греда.

В 17-ата минута Абди се отчете с нов страхотен пробив. Сомалиецът пак преодоля Еуженио и от аутлинията подаде към връхлитащия Домовчийски, който бе изпуснат от Тихомир Трифонов и отблизо вкара за 3:0. За голмайстора на "Левски" това е десети гол от началото на сезона и шести в "А" група.

Емил Велев веднага извади грешника Тейнур Марем, пускайки Кирчо Крумов. Резултат обаче нямаше. В 23-ата "сините" направиха 4:0 след нови странни действия на защитата на гостите. Бедоя отне топката от Вълчан Чанев пред вратарското поле, финтира Акалски и на празна врата се разписа. Кокала реши да извади и Чанев, пускайки в игра Димитър Алексиев. До почивката "Левски" пропиля няколко възможности, а още в началото на втората част Краев направи 5:0. Домовчийски се пребори с противник на аутлинията, пусна успоредно пред вратата на гостите, където Акалски и Андонов се разминаха с топката и за таланта на "сините" остана само да я добута в празната врата.

В 63-ата минута Аниете направи двойно подаване с Борислав Стойчев в наказателното поле на Хасково, испанецът центрира почти от аутлинията към оставения непокрит Емил Нину, който от воле направи 6:0. За 7:0 в 89-ата се разписа Аниете, а крайното 8:0 оформи Гикевич в 90-ата минута.

Мачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - ХАСКОВО 8:0
1:0 Валери Домовчийски (2), 2:0 Антонио Аниете (9), 3:0 Валери Домовчийски (17), 4:0 Мигел Бедоя (23), 5:0 Божидар Краев (46), 6:0 Емил Нину (63), 7:0 Антонио Аниете (89), 8:0 Лукаш Гикевич (90)

„ЛЕВСКИ“: 23.Пламен Илиев, 7.Роман Прохазка, 5.Борислав Стойчев, 31.Емил Нину topka.jpg, 14.Веселин Минев, 12.Божидар Краев topka.jpg (66 smqna.jpg 2.Александър Александров), 8.Мигел Бедоя topka.jpg jalt.jpg, 77.Стефан Велев (74 smqna.jpg 45.Владимир Гаджев), 7.Либан Абди, 20.Антонио Аниете topka.jpg jalt.jpg topka.jpg, 17.Валери Домовчийски topka.jpg topka.jpg (57 smqna.jpg 9.Лукаш Гикевич jalt.jpg topka.jpg)
Резерви: 24.Николай Кръстев, 4.Мики Орачев, 3.Аймен Белаид, 2.Александър Александров, 45.Владимир Гаджев, 21.Радослав Цонев, 9.Лукаш Гикевич
Треньор: Стойчо Стоев

ХАСКОВО: 12.Кирил Акалски, 14.Иван Скерлев jalt.jpg, 3.Тейнур Марем (21 smqna.jpg 17.Кирчо Крумов jalt.jpg), 5.Тихомир Трифонов, 19.Мартин Райнов, 27.Димитър Андонов, 20.Педро Еуженио, 7.Вълчан Чанев (26 smqna.jpg 39.Димитър Алексиев), 89.Станислав Маламов, 11.Деян Лозев, 9.Григор Долапчиев jalt.jpg (68 smqna.jpg 22.Димитър Плахов)
Резерви: 10.Мариус Найденов, 1.Николай Банков, 17.Кирчо Крумов, 39.Димитър Алексиев, 16.Георги Коруджиев, 77.Бейсим Бейсим
Треньор: Емил Велев