Черно море победи Славия с 2:0 при подновяването на първенството в "А" група. И двете попадения за "моряците" бяха реализирани от нови попълнения, които в срещата от 20-ия кръг записаха дебют с екипа на варненци в елита.

Опитният полузащитник Петър Златинов отбеляза от малко пресилена дузпа за 1:0 малко преди почивката, превръщавайки се в автор на първия гол в "А" група за 2015 година. При отсъждането на 11-метровия наказателен удар за варненци съдията Ивайло Стоянов показа директен червен картон на Цветомир Панов, с което изнерви и обезкърви "белите".

Включилият се като резерва Себастиан Ернандес пък наказа Георги Петков в 69-ата минута. Както е известно, колумбийският халф заигра в Черно море като преотстъпен от Лудогорец.

Първата сериозна опасност в мача бе пред вратата на Славия. В 19-ата минута Михаил Венков центрира в наказателното поле на столичани, където Димитър Пиргов изпусна Кирил Котев и той отблизо стреля, но право в тялото на Георги Петков.

Малко след това Симеон Райков и Петър Златинов също пробваха мерника си, но неуспешно. Така се стигна до 41-ата минута, когато Ивайло Стоянов видя нарушение на Панов срещу Матиа Курьор и даде дузпа за варненци, оставяйки Славия с 10 човека. Златинов реализира хладнокръвно от бялата точка, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Георги Петков за 1:0.

Логично "моряците" доминираха след почивката. В 55-ата минута младият нападател Вилиян Бижев нацели напречната греда, а в 69-ата Себастиан Ернандес удвои. Двете резерви Ернандес и Бакари направиха двойно подаване, с което елиминираха Димитър Везалов и Касай, като пристигналият от Лудогорец колумбиец излезе сам срещу Георги Петков и отбеляза за 2:0.

До края гостите имаха шансове поне за почетен гол, но така и не успяха да преодолеят Александър Чанович. В 72-ата минута стражът на Черно море увисна при центриране отдясно, Димитър Пиргов засече с глава от малък ъгъл, но Мамуту Кулибали изби от голлинията. В 85-ата пък включилият се отлично за Славия Крум Стоянов можеше да вкара, след като овладя дълго извеждащо подаване, преодоля Чанович, но почти от аутлинията не успя да нанесе точен удар.

Благодарение на успеха Черно море съхрани шансове за място в Топ 6. Варненци се изкачиха на 7-ото място във временното класиране с 28 точки, колкото има и "Левски". "Сините" обаче са с мач по-малко. Славия пък остана на десетата позиция с 20 точки.