Фиорентина победи Тотнъм с 2:0 във Флоренция и го изхвърли на 1/16-финалната фаза в Лига Европа с общ резултат 3:1. Първата среща в Лондон бе завършила 1:1.

„Виолетовите” доминираха в реванша на „Артемио Франки”, но не съумяха да оползотворят превъзходството си през първата част, в която попадения не бяха отбелязани в нито едно от двете врати.

След почивката в 54-ата минута домакините поведоха, след като германският нападател Марио Гомес се разписа за 1:0 след асистенция на Милан Бадел. В 71-ата минута пък египетският национал Мохамед Салах, взет под наем от Челси тази зима, сложи точка на спора с попадението си за 2:0. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат до равенството, но няма сили дори за почетно попадение.

В крайна сметка смятаният предварително за фаворит в тази двойка Тотнъм отпадна от надпреварата, а Фиорентина ще очаква следващия си съперник за 1/8-финалите. Жребият за тях е в петък от 14:00 часа. 1/8-финалите ще се играят на 12 и 19 март.

тотнъм_1.jpgfio.jpgФИОРЕНТИНА - Тотнъм 2:0
(1:1 в първия мач, общ резултат 3:1)
1:0 Марио Гомес (54), 2:0 Мохамед Салах (71)