Актуалният носител на трофея Севиля продължава похода си в в Лига Европа. Испанският тим вече е на осминафинал в турнира, след като изхвърли Борусия (Мьонхенгладбах) от 1/16-финалите. В реванша отборът, воден от треньора Унай Емери, се наложи с 3:2 като гост и с общ резултат 4:2 отиде в следващата фаза. Мачът започна неприятно за домакините, след като техният футболист Мартин Щранцъл си заби автогол още в 8-ата минута, в опита си да изпревари Карлос Бака.

Гранит Джака изравни в 17-ата минута, но Витоло се разписа при една бърза контраатака в 26-ата минута за 1:2. 180 секунди по-късно Торган Азар изравни - 2:2. Макс Крузе уцели греда за Борусия. Домакините обаче останаха с 10 души в 69-ата минута, след като активният дотогава Джака получи втори жълт картон. После Азар уцели втора греда за германския тим, а 4 минути след това Висенте Ибора повтори упражнението на отсрещната врата. В 79-ата Витоло донесе победата на Севиля, разписвайки се за крайното 2:3 с техничен изстрел покрай Зомер. Асистенцията беше на Кевин Гамейро.