„Левски“ постигна изключителна трудна победа при гостуването си на Черноморец. „Сините“ спечелиха със 78:74, въпреки че две минути преди края изоставаха с пет точки. Силен мач за тима на Тити Папазов направи капитанът Павел Иванов, който днес навършва 27 години.

Тимът от Бургас може да съжалява, че не победи борещия се с финансова криза „Левски“. Отборът на Радостин Иванов не успя да вкара кош в последните две минути, когато водеше в резултата и така изпусна успеха.

Павел Иванов завърши мача с дабъл дабъл – 33 точки и 11 борби. Алекс Симеонов се отличи с 11 точки, а Джими Хънт добави 10. Димитър Рошманов блесна с 24 точки и 6 борби за Черноморец. Емил Бинев завърши с 15 точки и 5 борби за домакините.

„Левски“ излезе временно на второ място в класирането с актив от 12 победи и 5 загуби. Черноморец е на предпоследната позиция в подреждането с два успеха и 15 поражения от началото на сезона.