Унгарският Дьор ЕТО победи Литекс с 3:2 в контрола, играна в Турция. Това беше последната проверка на „оранжевите” на турска земя. Старши треньорът на тима Красимир Балъков пусна в игра всичко най-добро, с което разполагаше. В мача не взе участие само голмайсторът Уилмар Джордан, който не е напълно възстановен от контузията си. Унгарците, които са на девето място в своето първенство, поведоха в 20-ата минута с гол на звездата си Тамаш Пришкин.

Йожеф Виндекер удвои в 70-ата минута, а Рафаел Перес намали на 1:2 след центриране от корнер три минути по-късно. В 78-ата минута обаче Владица Бръдаровски направи 1:3. Секунди преди края Пламен Гълъбов с глава оформи крайния резултат. Литекс се прибира в България в сряда.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка