Монтана победи шампиона Марек Юнион-Ивкони в дербито на 15-ия кръг на волейболната Суперлига. Пред близо 650 зрители в спортната зала в Сливница гостите надделяха с 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 24:26, 15:9).

Победата за Монтана можеше да бъде и по-изразителна, след като в четвъртата част изпуснаха аванс от 16:13. Краят на гейма бе доста оспорван, като играчите на Монтана подцениха наглед лекия сервис на Борислав Апостолов и допуснаха топката да намери очертанията на полето им, а с това и Марек достигна до тайбрек след 26:24.

Дупничани започнаха по-добре в решителния гейм, но гостите направиха обрат и поведоха с 10:6. Разлика, която се оказа решаваща за крайния изход от двубоя.

Минчо Минчев заби 26 точки за Монтана, а Явор Генов добави 19. За Марек с 23 точки се отличи Михаел Манджуков, а 21 записа Станислав Величков.

За играчите на Марек това бе втора загуба от началото на първенството и първа след пет гейма. С поражението се сложи край на серията от 11 поредни победи на дупничани.

Във временното класиране Монтана вече има 35 точки, с три повече от Марек, който има мач по-малко.