Берое победи с 2:1 Лудогорец в първи 1/8-финал за Купата на България. Реваншът в Разград е след седмица. Успехът за заралии днес е първи срещу носителя на трофея. В 12-те предходни срещи от всички турнири "зелените" бяха регистрирали 7 загуби и 5 равенства. Головете за домакините отбелязаха Елиаш в 31-ата и Жуниор Мапуку в 71-ата. Ешпиньо възстанови равенството с красив гол от фаул след час игра. Срещата изгледа националният селекциоер и бивш треньор на разградчани Ивайло Петев.

Срещата започна равностойно, като играта основно бе в средата на терена. Повечето борба и грешни подавания не позволяваха да се създаде положение пред една от двете врати. Първият удар бе чак в 10-ата минута чрез Керкар.

Постепенно двамата тима започнаха да поглеждат по-смело в предни позиции и въпреки че бе отсъдена засада, най-интересното положение от началото на срещата бе в полза на домакините. В 20-ата минута Иван Чворович успя да улови удар с глава на Елиаш от дузпата. Десетина по-късно обаче стражът допусна груба грешка, като позволи именно на Елиаш да засече в малкия пеналт центриране от корнер и да открие резултата 1:0.

След първите 45 минути гостите ще се запомнят единствено с двете принудителни смени. Заради контузии в различен етап от срещата терена напуснаха Светослав Дяков и Роман Безяк, а на тяхно място се появиха Абел Анисе и Жуниор Кишада.

През втората част играта се отвори. Положения имаше и пред двете врати, а в 61-ата лекият натиск на гостите доведе до изравняване, макар и щастливо. Фабио Ешпиньо центрира отдясно, но топката прехвърли Макенджиев, удари се в гредата и влезе във вратата за 1:1. Въпреки това домакините продължиха да търсят победата.

И усилията им бяха възнаградени. Керкар пресече подаване на Анисе в центъра на терена и подаде към Мапуку отдясно. Нападателят овладя и с мощен шут огъна пръстите на Иван Чворович за 2:1. В 85-ата минута току-що влезлият Станислав Костов можеше да покачи на 3:1, но не успя да се възползва от отбитата от вратаря топка. В самия край на срещата пък Макенджиев направи решителна намеса, парирайки с крак удар на Анисе от границата на малкото наказателно поле.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК

ГОЛОВЕТЕ

31 - topka.jpg  ГОООЛ! Елиаш засече с глава в малкия пеналт центриране от корнер и откри резултата. Сериозна грешка на Иван Чворович, който се поколеба дали да пресече подаването.

61 - topka.jpg ГОООЛ за Лудогорец! Невероятно попадение на Ешпиньо. Халфът центрира по диагонал отдясно, топката прехвърли Макенджиев, удари се в гредата и се спря в мрежата за 1:1.

71 - topka.jpg ГОООЛ! Керкар пресече подаване на Анисе, напредна към вратата на Лудогорец и подаде вдясно на Мапуку. Централният нападател овладя и с мощен шут до лявата греда огъна пръстите на Чворович за 2:1.

3_3.jpgberoe.jpgБЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ
2:1
1:0 Елиаш (31), 1:1 Ешпиньо (61), 2:1 Мапуку (71)
1/8-финал за Купата, първи мач
пряко по ДИЕМА
Стара Загора, ст. "Берое"
Съдия: Ивайло Стоянов

СЪСТАВИТЕ
Берое: 22.Благой Макенджиев, 2.Валдемар Боровский, 6.Иво Иванов (к) jalt.jpg, 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 70.Георги Костадинов jalt.jpg, 11.Крис Гади (smqna.jpg 63 - 18.Атанас Зехиров), 21.Елиаш topka.jpg jalt.jpg (smqna.jpg 67 - 8.Самир Аясс), 26.Салим Керкар, 30.Жуниор Мапуку jalt.jpg topka.jpg (smqna.jpg 65 - 9. Станислав Костов)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков, 18.Атанас Зехиров, 8.Самир Аясс, 7. Антон Огнянов, 9. Станислав Костов.
Старши треньор: Петър Хубчев

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци jalt.jpg, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков (к) (smqna.jpg 29 - 12.Абел Анисе), 8.Фабио Ешпиньо topka.jpg, 17.Даниел Абало, 84.Марселиньо jalt.jpg, 88.Вандерсон jalt.jpg (smqna.jpg 64 - 93.Върджил Мисиджан), 9.Роман Безяк jalt.jpg (smqna.jpg 42 - 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 16.Браян Ангуло, 55. Георги Терзиев, 12.Анисе, 93.Върджил Мисиджан, 7.Михаил Александров, 11.Жуниньо Кишада
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка