Уест Бромич се класира по категоричен начин за 1/4-финалите на ФА Къп. Албиън разби с 4:0 Уест Хям на "Хаутронс Стейдиъм" и по никакъв начин не остави съмнение кой отбор трябва да продължи в следващата фаза.

Домакините реализираха по два гола във всяко от полувремената. Браун Идейе откри резултата след 20 минути игра, а малко преди почивката Джеймс Морисън удвои. Отново Идейе се разписа в 57-ата, за да оформи класическия резултат.

Въпреки сериозния пасив гостите от Лондон опитваха да стигнат до попадение. Но или Бен Фостър се намесваше решително, или липсата на по-голяма прецизност попречиха това да се случи. А в 72-ата вече всичко бе повече от ясно, защото Саидо Берайно вкара за 4:0.

В самия край на срещата пък Адриан не позволи на Идейе да оформи своя хеттрик, както и да направи загубата на "чуковете" още по-тежка.