"Ботев" (Пловдив) записа изразителна победа с 4:0 срещу втория в "Б" група Локомотив (Горна Оряховица). Контролата се игра на централния терен на базата в Коматево, където избраниците на Петър Пенчев тотално прегазиха "железничарите", водени от Сашо Ангелов, като домакините дори можеха да отбележат още голове.

С успеха днес "Ботев" прекъсна серията си от три мача без победа след загубите с 1:3 от Гурник (Забже), с 1:2 от Газ Метан и равенството 1:1 с Торпедо (Кутаиси).

Първото попадение в срещата с Локо (ГО) падна в 30-ата минута. Божидар Васев се разписа след разбъркване в наказателното поле на гостите, в което се оказа най-съобразителен и с топовен удар разстреля Радослав Рашков - 1:0.

Още преди почивката домакините удвоиха преднината си. В 40-ата минута Цветелин Чунчуков отбеляза с глава след центриране на Йордан Христов.

През второто полувреме "канарчетата" продължиха да доминират, въпреки извършените множество смени от наставника Петър Пенчев. В 63-ата минута Иван Цветков също вкара. Ветеранът се разписа след подаване на Йордан Христов - 3:0.

Крайното 4:0 оформи Томас Иршак. След многоходова атака в 79-ата минута Иван Цветков изведе чешкия халф на стрелкова позиция и той също попадна сред голмайсторите.

Дебют за Локомотив (Горна Оряховица) в днешната контрола записа опитният Мирослав Иванов.

"Ботев" (Пд) - Локо (ГО) 4:0
1:0 Божидар Васев (30), 2:0 Цветелин Чунчуков (40), 3:0 Иван Цветков (63), 4:0 Томас Иршак (70)