ЦСКА победи с минималното 1:0 Петролул (Румъния) в контрола, играна в Турция. Единственото попадение реализира очертаващият се като голмайстор в зимните контроли Аурелиан Йоахим в 42-ата минута. Петролул е на второ място в класирането на Румъния след лидера Стяуа и само преди няколко дни направи равен с "Левски" в друга контрола, играна в Турция. Следващата проверка на "червените" е на 15 февруари (неделя) срещу Стрьомсгодсет (Норвегия). От началото на подготовката ЦСКА има пет победи и три загуби.

Стойчо Младенов започна със следната схема: на вратата Якуб Дивиш, отдясно в защита Венцислав Василев, в средата - Оршулич и Тунчев, а отляво - Амансио Фортес. В центъра на терена започнаха Бъркляча и Еденилсон Бергонси, отдясно по крилото Луис Соарес, а отляво Иван Стоянов. В атака започнаха Жуан Фелипе и Аурелиан Йоахим.

През първото полувреме ЦСКА трудно стигаше до вратата на съперника, не създаде почти нито едно голово положение, липсваха и ударите. В 18-ата минута Жуан Фелипе шутира, но далеч от целта. В 31-ата минута румънците сбъркаха в собствената половина, топката се озова в Йоахим, който напредна в наказателното поле, но след рикошет стреля в аут. В 42-ата минута нападателят от Люксембург се реваншира и реализира за 1:0. Тунчев открадна топката в половината на Петролул, намери Жуан Фелипе, който подаде към Йоахим. Таранът се пребори добре със защитник на Петролул и прати топката във вратата на румънците. Атаките през първата част минаваха повече през фланга на Венцислав Василев и Луис Соарес и по-малко през Фортес и Иван Стоянов. Фортес се понрави с действията си като ляв бек, не направи грешки, но и не създаде нищо кой знае какво в офанзивен план.

На полувремето Стойчо Младенов направи пет смени и схемата изглеждаше така: отдясно в защита Венцислав Василев, в средата Причиненко и Оршулич, отляво - Тончи Кукоч. В средата на терена заиграха Стивън Сънди и Марио Бъркляча, отдясно влезлият като резерва Тони Силва, а отляво Луис Соарес. В атака заиграха и двамата централни нападатели - Йоахим и Стефан Николич.

През второто полувреме Петролул държеше повече топката, но не стигна до голови положения. В 60-ата минута румънците искаха дузпа за влизане на защитник на ЦСКА в играч на Петролул, но съдията даде знак играта да продължи. В 64-ата минута Джордже Пареш изпусна най-чистото положение за Петролул, след като от 23-24 метра нацели левия страничен стълб на вратата на "червените". До края на двубоя темпото поспадна и ЦСКА спечели с минималното 1:0.

Двубоят по минути с БЛИЦ
10 - центриране в наказателното поле на Петролул, нищо опасно за румънците
12 - пряк свободен удар за Петролул, изпълнение почти по земя покрай стената, право в ръцете на Дивиш
25 - удар отдясно на вратата на ЦСКА, доста високо
31 - първа по-опасна атака на ЦСКА, Жоаким се възползва от грешка и рикошет в полето на Петролул, навлезе в наказателното поле, но би слабо и след рикошет вратарят улови
34 - Жоаким вкарва топката във вратата, но няма гол, тъй като преди това има сигнал за фаул в нападение на друг играч на ЦСКА в наказателното поле на Петролул
36 - центриране на Венцислав Василев отдясно, Жоаким опита плонж, за да засече, но бе париран от бранител на Петролул
42 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Аурелиен Йоахим. Тунчев намери Фелипе, който подаде към Йоахим. Той добре залъга бранител на Петролул и реализира
45 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------
58 - претенции за дузпа от Петролул след по-остро влизане в наказателното поле на ЦСКА
60 - smqna.jpg няколко смени в ЦСКА, излизат Венцислав Василев, Оршулич, Бъркляча, Луис Соарес и Йоахим влизат съответно Апостол Попов, Кристиян Супусепа, Петър Витанов, Неманя Милисавлевич и Борис Галчев
69 - двойно подаване, Милисавлевич излезе отляво, центрира, но нищо опасно за румънците
73 - центриране отляво в наказателното поле на Петролул, защитник изпреварва Николич