Локомотив (Сф) пропусна да запише поредна престижна победа в турския курорт Анталия. „Червено-черните” водеха на словенския Домжале с 2:1 до 88-ата минута, но допуснаха съперникът да им изравни след груба грешка в защита и мачът завърши 2:2.

Това беше последната проверка за „железничарите” на турска земя. В петък те се прибират в София. По време на престоя в Анталия момчетата на треньора Димитър Васев изиграха 4 срещи. Те записаха една загуба – от чешкия Прибрам (0:2), две ремита – с руския УФА (0:0) и Домжале, както и една победа - над руския Кубан (1:0).

В 18-ата минута след корнер вдясно от вратата на Антонин Трилес топката беше изчистена и попадна в Антонио Ливраменто пред наказателното поле. Португалецът укроти и стреля от въздуха, а след рикошет топката се отби в напречната греда, за да тупне зад голлинията.

После Божидар Митрев спаси два опасни шута на уругваеца с български корени Саша Анеф и Морел. В 58-ата минута Матей Подлогар получи добър извеждащ пас в наказателното поле, а Румен Трифонов в опита си да му отнеме топката си вкара автогол. След шпагата защитникът изчисти така, че прехвърли излезлия напред Митрев за 1:1. Локото поведе отново в 72-ата минута, когато Даниел Генов отне в средата на терена, напредна към пеналта и от около 20 метра прониза безпомощния Трилес за 2:1. В 88-ата минута резервата на „червено-черните” Камен Хаджиев върна лошо към Митрев, Андрей Блейдеа стигна първи до топката и я изпрати в празната врата за крайното 2:2.

Локомотив (Сф) – Домжале 2:2

1:0 Антонио Ливраменто (18), 1:1 Румен Трифонов (58-автогол), 2:1 Даниел Генов (72), 2:2 Андрей Блейдеа (88)

Локомотив (София): 1. Божидар Митрев, 77. Йордан Тодоров, 6. Александър Бранеков (68 - Хаджиев), 15. Траян Траянов (73 - Ранджелович), 8. Румен Трифонов, 20. Евертон Джилио-Том (60 – Васев), 26. Иво Иванов, 18. Антонио Ливраменто (78 - Ризов), 11. Владислав Романов, 29. Ламжед Шехуди (68 - Йорданов), 7. Даниел Генов (75 - Велковски)
Старши треньор: Димитър Васев

Домжале: 1. Антонин Трилес, 7. Руди Пожег, 8. Анце Йелар, 9. Джорин Джон, 16. Жан Кумер, 17. Матей Подлогар, 20. Жуниньо, 26. Саша Анеф, 27. Габер Добролович, 87. Бенджамин Морел, 92. Жига Куос
Старши треньор: Лука Елснер

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка