Хасково победи с 3:1 казахстанския Акжайк в последната си контрола от лагера в Турция. Успехът е втори пореден за отбора на Емил Велев, след като преди дни българите надделяха с 1:0 срещу друг отбор от Казахстан - Кайсар.

За победата над Акжайк точни бяха преотстъпеният от ЦСКА нападател Григор Долапчиев, Иван Скерлев и Костадин Ролев. Последният е син на треньора на вратарите - Михаил Ролев. Костадин е на проби и се очаква да заслужи договор с клуба.

През първото полувреме падна само един гол, дело на Долапчиев, а на почивката заваля силен дъжд, придружен от градушка. В 50-ата Акжайк изравни след дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитника Тейнур Марем. Скерлев направи 2:1 за Хасково в 60-ата минута, а Ролев се разписа в 90-ата.

Утре сутринта Емил Велев и футболистите му потеглят обратно към България.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка