Локомотив (София) постигна престижна победа на лагера си в Турция. "Железничарите" спечелиха с 1:0 срещу Кубан (Краснодар) начело с Ивелин Попов. Победното попадение за третия в "А" група отбеляза Владислав Романов в 88-ата минута.

Герой за Локо (Сф) обаче бе днешният капитан Божидар Митрев, който спаси няколко чисти положения и с отличните си намеси отчая Попето и компания.

Ивелин Попов беше титуляр за Кубан и престоя 60 минути на терена. През първото полувреме руският тим имаше няколко положения за гол, но Митрев не се пропука. Българският национал направи страхотно спасяване в средата на първата част, когато от няколко метра парира удар на Уго Алмейда. Португалецът отправи още няколко опасни изстрела преди почивката.

В паузата имаше пет промени за Кубан, като Ивелин Попов остана на терена до 60-ата минута. Именно до излизането на българина беше най-силният период в мача за селекцията на Леонид Кучук. Те пропиляха три чисти положения, като първото от тях бе в 54-ата. Резервата Георге Бурук стреля атрактивно с ножичен удар, а Митрев отвърна с перфектно спасяване. Три минути по-късно пак стражът на "железничарите" спаси мрежата си, като този път отрази мощен изстрел с глава на Ибрахима Балде. Само секунди преди излизането от игра Ивелин Попов също се отчете с пропуск.

В 82-ата минута българите направиха добра контраатака, при която Преслав Йорданов беше близо до отбелязването на гол. Малко по-рано той замени Ламжед Шехуди, който взе участие в контролата днес, въпреки скандалната случка в събота, когато нападателят изнерви треньора Васев.

В 88-ата Преслав Йорданов отпреви силен изстрел, Беленов боксира право в краката на Владислав Романов и националът не остави никакъв шанс на вратаря да реагира отново, донасяйки престижната победа на Локомотив (София).

Съставът на Локомотив (София): Божидар Митрев, Йордан Тодоров (65-Александър Манолов), Румен Трифонов, Камен Хаджиев (46-Александър Бранеков), Траян Траянов, Иво Иванов (65-Даниел Васев), Том, Антонио Ливраменто (73-Димитър Велковски), Даниел Генов, Владислав Романов, Ламджед Шехуди (73-Преслав Йорданов)