Рилски спортист Самоков победи Ямбол като гост с 81:70 в пореден мач от баскетболното ни първенство. Успехът на гостите не дойде никак лесно, въпреки че домакините играха само с петима баскетболисти, подпомогнати от Андрей Иванов (записал 12 минути). Причината Юлиян Радионов да използва толкова малко играчи бе наказание след скандалния мач между Балкан Ботевград и Ямбол. В двубоя в Ботевград бяха дисквалифицирани доста играчи, като доста от тях бяха от Ямбол, които бяха наказани да пропуснат днешната среща с Рилски спортист. Тони Гуджино завърши с 19 точки и 7 борби за победата на самоковци, а по 12 отбелязаха Симеон Илиев, Златин Георгиев и Йордан Бозов. За Ямбол четирима баскетболисти имаха по 39 и повече минути в игра. Костадин Маршавелски беше най-резултатен с 23 точки, 18 и 8 асистенции записа Тайлър Лейзър, а 15 и 11 борби – Стоян Петков.