Националният отбор на България направи 0:0 в контрола срещу Румъния, която се състоя в Анталия. Проверката бе неофициален дебют на новия ни селекционер Ивайло Петев, който замени Любослав Пенев. Именно Петев настоя за контрола, за да може да сдобие впечатление преди европейската квалификация срещу Италия в края на март. След дълго ходене по мъките обаче се стигна до експериментален състав на България, в който фигурираха доста различни имена от тези, които сме свикнали да наблюдаваме.

Така на вратата застана Божидар Митрев, в защита излязоха Венцислав Василев (ЦСКА), Борислав Стойчев (Левски), Александър Александров (Лудогорец) и Петър Занев (Амкар). В средата на терена стартираха Владимир Гаджев (Левски) и Светослав Дяков (капитан-Лудогорец), по крилата Станислав Манолев (Динамо Москва) и Михаил Александров (Лудогорец). В атака започна Исмаил Иса (Шериф Тираспол), а зад него му помагаше младокът от Литекс Кристиян Малинов.

Още в 8-ата минута Михаил Александров пробва далечен удар, но вратарят на Румъния изби в корнер. В 21-ата минута бяхме близо до откриване на резултата. След корнер и центриране на Гаджев, Манолев стреля от точката за изпълнение на дузпа, но вратарят на румънците изби в последния момент. До края на полувремето нямаше положения пред двамата вратари. Едва в 43-ата минута се наложи Божидар Митрев да покаже качества. Вратарят на Локомотив София изби топката, която отиваше под гредата му, след изстрел на Кешерю от пряк свободен удар.

На полувремето Ивайло Петев направи три смени - излезе вратарят Митрев и влезе Макенджиев, излезе Петър Занев, а на негово място се появи Михаил Венков, напусна Гаджев, а на негово място на терена влезе Лъчезар Балтанов. В 52-ата минута Михаил Венков стреля хубаво от 12-13 метра, но защитник изби топката преди да стигне до вратата. В 54-ата минута един от най-добрите за България - Манолев, направи пореден пробив отдясно, върна топката в наказателното поле, но младият Малинов се забави и не успя да стреля. В 72-ата минута влезлият Стефан Велев направи най-сериозния пропуск за двубоя. Играчът на "Левски" остана сам серщу вратаря на Румъния леко вляво в наказателното поле, но стреля покрай вратата. До края на мача българите имаха още два шанса, но първо Манолев изпусна, а в 88-ата минута Радослав Василев не се ориентира след грешка на румънския вратар./БЛИЦ