"Ботев" (Пловдив) загуби с 0:2 от румънския Газ Метан в контролна среща, играна в Анталия. Това бе втората загуба на "жълто-черните". Преди това възпитаниците на треньора Петър Пенчев отстъпиха с 1:3 на Гурник (Забже).

В 4-ата минута Томаш Иршак посрещна отбита след изпълнение на корнер топка. След силния му удар от около 18 метра кълбото премина над напречната греда. Румънците поведоха в резултата при първата си опасна атака. В 19-ата минута след центриране от свободен удар футболистите в "жълто-черно" позволиха на левия защитник на румънците Веласкес да остане непокрит в наказателното поле и с глава да открие резултата. "Канарчетата" натиснаха и в 33-ата минута Божидар Васев пропусна най-чистото положение до момента. Огнянов изведе хитро Йордан Христов зад защитата, той центрира успоредно на голлинията към Васев, който от няколко метра не засече топката по най-добрия начин и я изпрати в аут.

В началото на второто полувреме "Ботев" пропусна нова отлична възможност да изравни резултата. Мариян Огнянов пропусна топката за Божидар Васев в 51-ата минута. Пред левия халф се откри пространство, което той използва, за да нахлуе отляво в наказателното поле. За Васев имаше опции да стреля или да търси подаване към Иван Цветков, той избра второто, но пасът му бе пресечен от защитник на румънците. В 67-ата минута Ботев получи втори гол. При центриране идентични на първия гол Ромен Инез стигна пръв до топката и след като игра с нея тя описа парабола и влетя във вратата за 0:2.