Лудогорец победи украинския гранд Динамо Киев с 2:1 в контрола, която се игра в Испания. Това бе последната проверка за разградчани в чужбина. Първият официален мач е осминафинал за Купата на България срещу Берое на 15 февруари. Головете за Лудогорец срещу Динамо вкараха Даниел Абало (60) и Безяк (61), а почетното попадение за противника реализира Буялски (63).

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев заложи само на един българин в състава - вратаря Владислав Стоянов. Той не можеше да разчита на тримата, които са в националния отбор - Александър Александров, Михаил Александров и Светослав Дяков, както и на контузените Йордан Минев и Георги Терзиев. В защита за разградчани започнаха Кайсара, Моци, Барт и Браян Ангуло. В средата на терена стартираха Фабио Ешпиньо и Абел Анисе, по крилата Абало и Вандерсон, а напред Безяк и Марселиньо.

Марселиньо отправи първи удар в мача в 5-ата минута, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Владислав Стоянов демонстрира отличен рефлекс, но преди това страничният съдия бе маркирал засада на украински състезател. Последваха удари на Абало и Безяк, но в аут. В 30-ата минута шут на Велосо рикошира в крак на бранител на Лудогорец и мина опасно близо до вратата. В 43-ата минута Владислав Стоянов спаси почти сигурен гол след удар на Теодорчик.

В 60-ата минута Лудогорец откри резултата. Марселиньо изведе Фабио Ешпиньо по крилото, той върна към наказателното поле, където Абало с хубав удар реализира. Още в следващата минута разградчани поведоха с 2:0. И този път тимът направи чудесна контраатака. Абало подаде към Марселиньо в центъра, той изведе Вандерсон сам срещу вратаря. При първия удар стражът на Динамо Киев изби, но при добавката Вандерсон бе точен за 2:0. В 63-ата минута Динамо Киев бързо върна един гол. След меле в наказателното поле Буялски се оказа най-съобразителен и прати топката във вратата на Владислав Стоянов.

Две минути след гола Динамо (Киев) имаше шанс, но българският вратар се справи. В 72-ата минута след чудесна контраатака Абало стреля, но вратарят на украинския гранд бе на мястото си. Минута след това Вандерсон пробва да прехвърли вратаря, който обаче закачи топката в последния момент и изби в корнер. В последната минута Динамо Киев получи удобен шанс за пряк свободен удар. Последва лошо изпълнение и Лудогорец се поздрави с успеха.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО КИЕВ 2:1
1:0 Даниел Абало (59), 2:0 Роман Безяк (61), 2:1 Буялский (63)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Кайсара, Козмин Моци, Александър Барт (46 - Георги Терзиев), Браян Ангуло, Фабио Ешпиньо, Абел Анисе (64 - Христо Златински), Марселиньо, Даниел Абало, Вандерсон, Роман Безяк (66 - Кишада)

Динамо Киев: Артур Рудко, Силва, Евген Селин, Бетао, Олег Гусев, Владислав Калитвинцев, Мигел, Андрий Цуриков, Игор Харатин, Юнес Беланда, Лукаш Теодорчик