"Левски" загуби с 0:1 от четвъртия в словашкото първенство Спартак (Миява) в контрола, която се състоя в Турция. Единственото попадение реализира Пекар в 20-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Луис Педро в наказателното поле. "Сините" изиграха слабо първо полувреме, през второто подобриха представянето си, но така и не застрашиха нито веднъж опасно вратаря на Спартак (Миява) за целия мач. Противникът на българския тим е в словашкия елит едва трети сезон. За първи път играе в най-добрата лига през сезон 2012/13. Следващата контрола на "Левски" е на 10 февруари срещу Петролул (Плоещ).

Стойчо Стоев заложи в титулярния състав на Сашо Александров отдясно в защита, Нину и Белаид в центъра, а отляво започна капитанът Веселин Минев. В средата на терена играха Прохазка и Бедоя, по крилата Луис Педро и Божидар Краев, а в атака Валери Домовчийски, подпомаган от Борислав Цонев. Първото полувреме мина с тотално превъзходство на Спартак (Миява), който можеше да вкара поне два или три гола. В 19-ата минута съдията даде дузпа за словаците за нарушение на Луис Педро в наказателното поле. Пекар застана зад топката и реализира за 1:0. В 24-ата минута Йоргачевич започна поредицата от добри спасявания. Пекар излезе сам срещу него, но вратарят спаси, а при последвалия втори удар топката излезе в аут. В следващата минута Спартак като по чудо не отбеляза втори гол, след като Кузма се размина с центриране от вратарското поле. В 30-ата минута Йоргачевич отново спаси. Едва в 38-ата минута "Левски" организира първа по-добра атака, но вратарят на Спартак се хвърли в краката на Домовчийски в наказателното поле и нападателят не успя да нанесе удар.

На полувремето Стойчо Стоев пусна в игра новото попълнение Либан Абди на мястото на Луис Педро. Абди показа желание и техника и пораздвижи лявата зона на атаката. Радослав Цонев смени брат си Борислав, но в 60-ата минута Божидар Краев получи контузия, което наложи Борислав Цонев отново да се върне на терена. В 76-ата минута Спартак Миява организира поредната опасна контраатака, при която топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб. "Левски" започна да владее повече топката, но не застраши нито веднъж вратаря на словаците.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -
6 - засада на играч на Спартак Миява, иначе излизаше сам срещу Йоргачевич
13 - корнер за Спартак Миява отдясно на нападението
16 - атака за Спартак Миява. Няклоко рикошета след удар към вратата, в крайна сметка аут
17 - УДАР на Домовчийски с глава, топката мина близо покрай вратата
19 - ДУЗПА за Спартак Миява след нарушение на Луис Педро в наказателното поле
23 - центриране на Бедоя от фаул отляво на нападението, спор за високата топка, но нищо опасно за словаците
24 - СПАСЯВАНЕ на Йоргачевич. Бърза контраатака на Спартак Миява, удар от наказателното поле по земя, но вратарят се намеси решаващо. Последва нов удар, но този път в аут
25 - ОПАСНА контраатака на Спартак Миява, играч се размина като по чудо с гола, след като не успя да засече топката от вратарското поле на Йоргачевич
30 - НОВА НАМЕСА на Йоргачевич, който отрази нещо между центриране и удар отдясно в наказателното поле. Последва нов удар, този път защитник изчисти
38 - първата по-добра атака на "Левски". Минев подаде надясно, откъдето последва центриране, вратарят се хвърли в краката на Домовчийски и нападателят не успя да отправи удар
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
46 - smqna.jpg смяна в "Левски", на мястото на Луис Педро влиза новото попълнение Либан Абди