ЦСКА победи с 3:2 чешкия Слован Либерец в контрола, която се игра в Турция. "Червените" прекъснаха серията от две поредни загуби в проверките - 1:2 от Рапид Виена и 0:1 от Стяуа. Следващата контрола на тима е на 9 февруари от 17:00 часа срещу руския Кубан (Краснодар). В днешната проверка Слован откри първи резултата чрез Ндиайе, Луис Соарес изравни в 45-ата минута. Денис Причиненко (66) и Борис Галчев (67) доведоха нещата до 3:1 за ЦСКА, а Фрьодек от пряк свободен удар вкара за крайното 3:2 в полза на българския тим.

ЦСКА започна с Апостол Попов, Денис Причиненко, Кристиян Супусепа и любопитно - Амансио Фортес като ляв бек. В халфовата линия стартираха Петър Витанов и Марио Бъркляча, по крилата - Луис Соарес и Иван Стоянов, а Борис Галчев помагаше на Аурелиан Жоаким.

До 20-ата минута Жоаким пропусна два пъти. Първо не успя да засече центриране на Луис Соарес от малкото наказателно поле, а след това стреля в тялото на вратаря на Слован, след като се озова сам срещу него. В 43-ата минута след контраатака чешкият тим откри резултата. Нападението мина през лявата зона на защитата на ЦСКА, топката стигна до Ндиайе, който от около точката за изпълнение на дузпа реализира. Минута след това ЦСКА изравни след гол на Луис Соарес. Бъркляча го изведе хубаво в наказателното поле, Соарес финтира бранител и с хубав удар възстанови равенството.

Слован Либерец започна много по-активно второто полувреме и имаше две-три опасни атаки. Едва в 62-ата минута пред Иван Стоянов се откри възможност, но след диагонален удар топката излезе в аут. В 65-ата минута Амансио Фортес стреля оставен непокрит в наказателното поле, но вратарят улови. В 66-ата минута ЦСКА обърна резултата до 2:1 в своя полза. След корнер и центриране на Галчев - Денис Причиненко, с глава прати топката във вратата на Слован Либерец. В следващата минута "червените" вкараха още един гол за 3:1. Жоаким направи хубав пробив почти до аутлинията и върна назад в наказателното поле, където Галчев реализира.

В 77-ата минута Фрьодек върна един гол след много хубаво и технично изпълнение на пряк свободен удар. До края на двубоя ЦСКА вече в променен състав след няколко смени успя да запази преднината си и спечели с 3:2.

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 - Първа опасност към една от двете врати. Оброчник стреля, но не успя да затрудни Якуб Дивиш.
11 - ПРОПУСК на Аурелиан Жоаким, който от малкото наказателно поле не успя да отбележи след центриране на Луис Соарес
14 - ШАНС след пробив на Луис Соарес, остана сам срещу вратаря на Слован, опита да го прехвърли, но прехвърли и вратата
17 - ПРОПУСК на Жоаким, който открадна топката в центъра на терена, напредна и се озова сам срещу вратаря на Слован. Нападателят на ЦСКА обаче стреля в тялото му
38 - центриране в наказателното поле на ЦСКА, топката минава покрай гредата
43 - topka.jpg ГООЛ за Слован Либерец. Контраатака на чешкия тим, атаката премина през лявата зона на защитата на ЦСКА, центриране в наказателното поле, откъдето Ндиайе реализира от точката за изпълнение на дузпа
45 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Луис Соарес. Хубав пас на Бъркляча в дълбочина, Соарес се измъкна, финтира бранител в наказателното поле и реализира без проблеми
45+2 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
55 - Опасна продължителна атака на Слован. След множество комбинации тя завърши с изстрел на Н'Диайе от границите на наказателното поле, но след рикошет в крака на играч на ЦСКА, топката излезе в корнер.
62 - Възможност за ЦСКА да поведе. Страхотна атака по десния фланг позволи на Иван Стоянов да излезе на хубава позиция, но неговият диагонален удар мина на сантиметри встрани от вратата.
66 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Денис Причиненко. Центриране на Галчев от корнер, Причиненко се извиси и с глава направи 2:1
67 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Борис Галчев. Пробив на Жоаким, който стигна почти до аутлинията, върна топката около точката за изпълнение на дузпа и от там Галчев реализира
90 - край на мача

ЦСКА - СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ 3:2
0:1 Ндиайе (43), 1:1 Луис Соарес (45), 2:1 Денис Причиненко (66), 3:1 Борис Галчев (67), 3:2 Фрьодек (77)

cska.JPGЦСКА: Якуб Дивиш, Апостол Попов, Денис Причиненко, Кристиян Супусепа, Петър Витанов, Борис Галчев, Марио Бъркляча, Иван Стоянов, Амансио Фортес, Аурелиан Йоахим, Луис Соарес
Треньор: Стойчо Младенов

5.jpgСлован (Либерец): Коларж, Павелка, Ндиае, Хадасчок, Кайсер, Мудра, Лукасен, Оброчник, Пимпара, Флейшман, Покорни.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка