„Левски” изигра поредната си контрола от лагера в Анталия. „Сините” направиха 2:2 с полския Лех (Познан), а Валери Домовчийски се отчете с две попадения. Нападателят пропусна да запише хеттрик, след като изпусна дузпа през първото полувреме. Голмайсторът на тима в контролите реализира обаче другия отсъден 11-метров наказателен удар и добави попадение с глава. За Лех точни бяха Убипарип и Йевтич.

„Сините, които бяха без националите си, започнаха устремно мача и излязоха напред в резултата още в 11-ата минута. Минев центрира в наказателното поле, където Краев бе съборен. Домовчийски реализира от дузпата и изведе тима на Стойчо Стоев напред.

Няколко минути по-късно Убипарип бе изведен срещу Йоргачевич и изравни резултата.

В 33-ата минута „Левски” получи право да изпълни втори наказателен удар, но стражът на поляците спаси удара от бялата точка на Домовчийски. Само три минути по-късно нападателят се реваншира и с глава заби топката във вратата на Лех.

„Левски” продължи да действа по-разнообразно и да превъзхожда своя съперник, чиито играчи на няколко пъти влизаха грубо в краката на българските футболисти. На два пъти играчите се спречкаха, а Енрике от тима на Лех бе изгонен с директен червен картон още в края на първата част. Договорката обаче бе на негово място да влезе друг футболист и съотношението на играчите на терена остана непроменено.

През второто полувреме „Левски” пропусна няколко добри положения, а 15 минути преди края Йевтич се възползва от грешка на Емил Нину и изравни резултата.

"Левски" - Лех 2:2

1:0 Валери Домовчийски (11-дузпа), 1:1 Войо Убипарип (17), 2:1 Валери Домовчийски (36), 2:2 Дарко Йевтич (72)

По минути:
1- Начало на мача
11- ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Валери Домовчийски бележи от дузпа, която бе остъдена за събаряне на Краев в наказателното поле на Лех
17- ГОЛ ЗА ЛЕХ! Убипарип получи хубав пас и вкара в мрежата на Йоргачевич
33- Втора дузпа за "Левски"!
34-  Домовчийски пропуска от бялата точка. Вратарят изби удара на нападателя на "Левски"
36- ГОЛ ЗА "ЛЕВСКИ"! Домовчийски бележи с глава след центриране на Педро
38- Червен картон за играч на Лех Познан. Боби Цонев проби през центъра, а Енрике го фаулира и съдията му показа червен картон. Последва опасен удар на Прохазка от фаул, но над вратата на съперника.
45- Край на първото полувреме

46- Начало на второто полувреме
62- Пропуск на Луис Педро, който бе изведен от Цонев в накзателното поле, но не успя да се разпише
76- ГОЛ ЗА ЛЕХ! Дарко Йевтич се възползва от груба грешка на Нину и изравни
90- Край на мача

"Левски": 29 Боян Йоргачевич, 15 Роман Прохазка, 3 Аймен Белаид, 31 Емил Нину, 14 Веселин Минев, 18 Борислав Цонев (78-Сашо Александров), 8 Георги Сърмов (46-Радослав Цонев), 10 Мигел Бедоя, 12 Божидар Краев, 11 Луис Педро (85-Галин Ташев), 17 Валери Домовчийски (75-Илия Димитров)

Лех: Мачей Гостомски, Бари Дългас, Лукаш Тралка, Герго Ловренчиш, Войо Убипарип, Дарко Йоветич, Каспер Хамалайнен, Паулус Арахуури, Давид Ковначки, Луис Енрикес, Марчин Камински

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка