При равенство 2:2 завърши историческият за български футбол мач между Марек и Пирин (Благоевград). Контролата на подгизналия терен в Бобошево ще се запомни с използването за първи път у нас на спрея, който натрупа сериозна популярност по време на Мондиал 2014.

Главният съдия на срещата Ангел Баялцалиев прибягна до устройството чак в 29-ата минута. "Художническата четка" на софиянеца бе посрещната с ръкопляскане и усмивки от футболисти и зрители.

Резултата откри Еньо Кръстовчев в 5-ата минута, но двадесет по-късно бившият футболист на дупничани Петър Тончев възстанови ремито. В 31-ата "орлетата" направиха обрата пълен с попадение на Башлиев. Но отново много бързо падна още едно попадение. В 38-ата Кръстовчев отново бе точек за 2:2.

След почивката двата отбора продължиха с открития футбол, но нов гол така и не падна. И двамата треньори Тенчо Тенев и Йордан Самоковлийски пуснаха в игра всичките си играчи.