„Ботев” (Пловдив) загуби с 1:3 от полския Гурник Забже в първата си контрола в Турция. „Канарчетата“ удържаха равенството през първото полувреме, но през втората част отстъпиха на своя противник. Милен Гамаков се разписа за пловдивчани, а Новак, Магера и Лучак се разписаха във вратата на българския отбор.

Първото полувреме завърши при резултата 1:1. В 42-ата минута Новак реализира, след като бе изведен сам срещу Стаховяк, но преднината на поляците се задържа само минута. След добра атака за „канарчетата“, Милен Гамаков се оказа на точното място след отличен пас на Божидар Васев и с лекота реализира за 1:1.

През второто полувреме Магера от дузпа и Лучак оформиха крайното 3:1 за Гурник.

В следващите си контроли в Турция „Ботев” ще срещне тимовете на Акжайк (Казахстан) , Газ Метан (Румъния) и Торпедо Кутаиси (Грузия).

Съставът на "Ботев" (Пловдив): Адам Стаховяк (46' Михаил Иванов), Йордан Христов, Роман Инез (46' Даниел Златков), Пламен Николов (61' Росен Колев), Лазар Марин, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов (78' Станислав Дрянов), Божидар Васев (64' Християн Казаков), Момчил Цветанов (64' Филип Филипов), Цветелин Чунчуков (46' Иван Цветков)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка