Фиорентина победи Рома с 2:0 насред „Олимпико” и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия, където ще има за съперник шампиона Ювентус.

Треньорът на домакините Руди Гарсия не можеше да разчита на най-скъпата си зимна покупка - Сейду Думбия, който заедно със сънародника си Жервиньо е с националния отбор на Кот Д'Ивоар на турнира за Купата на Африка, където "слоновете" вече са 1/2-финалисти. Гостите бяха без контузения Алберто Акуилани и новото попълнение Мохамед Салах, дошъл под наем от Челси.

Първото полувреме не предложи кои знае какво на зрителите и логично приключи без отбелязани попадения.

След почивката в 65-ата минута отбраната на домакините изпусна Милан Бадел, който напредна по лявото крило и центрира към Марио Гомес, който вкара първия гол в мача.

Рома хвърли всички сили в атака да изравнява, а в игра се появи и Ибарбо на мястото на Тоти. Интригата приключи в 89-ата минута, когато Марио Гомес вкара втория си гол след пас на Паскуал и класира „виолетовите” в следващата фаза.