Черно море завърши 2:2 с елитния румънски Пандури по време на лагера си в Турция. Контролата се игра на осветление на стадиона в комплекс „Мардан”.

В 24-ата минута Марчин Буркхард изведе Бижев, който се разписа за 1:0. В 33-ата румънците изравниха, а минута преди края на първото полувреме отново Бижев бе точен за 2:1 след асистенция на Венков. В последните секунди на първата част ново попадение на Бижев бе отменено заради засада. В добавеното време на мача Пандури стигна до равенството.

С двете си попадения Вилиян Бижев вече има общо четири от двете изиграни контроли на Черно море до момента.