Бой прекрати контролата между "Левски" и арменския Улисес в Турция. В 60-ата минута, при резултата 2:1 за съперника, двата отбора се сбиха.

Всичко започна след грубо нарушение срещу Веселин Минев край тъчлинията. Защитникът влезе в пререкание с извършителя. Владимир Гаджев също се намеси. Последва струпване и бутане. Човек от щаба на арменците обаче хвана през кръста капитана на "Левски", издърпа го настрани и със суплес го повали на земята. Емоциите ексалираха, като започнаха да се раздават ритници и юмруци. Най-деен бе треньорът на Улисес. Георги Иванов-Гонзо също слезе на терена в опит да въведе ред.

След като двата тима бяха успокоени, главният съдия свири край на срещата. А в нея "сините" бяха по-добрия тим. Създадоха не малко добри положения, но единственият гол бе на Валери Домовчийски от дузпа в 13-ата минута. Арменците имаха само два удара към вратата, които бяха достатъчни да отбележат два гола. Шимбанда изравни с шут по земя отляво в 44-ата минута, а влезлият като резерва Курцизе отбеляза 2:1 с изстрел право в горния десен ъгъл на Пламен Илиев.

По програма днес "Левски" трябваше да играе срещу Поханг, който в последния момент отказа проверката заради контузени играчи. Следващата проверка на "сините" е на 5 февруари срещу Лех (Познан)

"ЛЕВСКИ" - УЛИСЕС 1:2
1:0 Валери Домовчийски (13-д), 1:1 Шимбанда (44), 1:2 Курцизе (57)

НА ЖИВО:
1 - Начало на мача!
12 - jalt.jpg Дузпа за "Левски"! Педро беше задържан и падна в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа. След това играчи на двата тима се спречкаха, като Владимир Гаджев хвана за гушата противник. Капитанът на "сините" обаче не бе санкциониран. Ника Пилиев обаче е официално предупреден, след като фаулира крилото на българския гранд.
23 - ОПАСНО! Краев пропусна да удвои от точката на дузпата, шутирайки над напречната греда след хубаво подаване на Педро отляво.
24 - ОПАСНО! И Педро не успява да намери мрежата на вратата от удобна позиция отдясно.
36 - ОПАСНО! Решителна намеса на Бегларян. Вратарят на арменците се намеси точно преди Домовчийски да сложи главата си на пътя на топката след центриране отдясно.
41 - ОПАСНО! Удар на Веселин Минев отляво от воле, но топката попада в ръцете на вратаря, който първоначално я изпусна.
44 - ГОООЛ! Унисес изравнява при първата си възможност за гол. Шимбанда бе изведен зад защитата отляво и с удар по земя в близкия ъгъл вкара за 1:1. Лоша намеса на Йоргачевич, който допусна топката да мине под плонжа му.
45 - Край на първото полувреме!
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
47 - Нов пропуск за "Левски"! Педро стреля над вратата след центриране отдясно.
57 - topka.jpg ГОООЛ! Курцизе бележи за 2:1 с втория си удар към вратата на "Левски". Влезлият само минута по-рано футболист прати топката право в горния десен ъгъл на Пламен Илиев.
60 - Двата отбора се сбиха! Раздават се ритници и юмруци. Удариха Домовчийски по глава, а Гаджев бе повален на земята със суплес. Този, който свали капитана на "Левски", пък бе наритан в опита си да се изправи.