Берое записа първа победа в контролен двубой по време на предсезонния лагер в Алания (Турция). Днес възпитаниците на Петър Хубчев надделяха с 3:2 над първодивизионния полски Гурник (Забже). Точен за старозагорци на два пъти през първата част бе Жуниор Мапуку (22-дузпа, 28), а полският тим успя да достигне до равенството с две попадения през второто полувреме (47-дузпа, 66). Георги Костадинов донесе победата на „заралии“ в 76-ата минута след точно изпълнена дузпа. Реферът посочи общо три пъти бялата точка.

Елиаш бе фаулиран от Блажей Аугустин в наказателното поле и главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар, реализиран от Жуниор Мапуку с удар в долния ляв ъгъл на вратата – 1:0. В 28-ата минута Жуниор Мапуку удвои преднината на Берое, след като бе изведен от Салим Керкар в наказателното поле и останал очи в очи със стража на Гурник, стреля в долния ляв ъгъл на вратата – 2:0.

Минута след подновяването на играта главният рефер отсъди дузпа в полза на Гурник. Зад топката застана Мариуш Магейра, който стреля под рамката на вратата, за да върне попадение – 2:1. В 52-ата минута Благой Макенджиев се намеси отлично при изчистването на центрирана топка в наказателното поле на Берое. В последствие тя попадна в Рафал Курзава, който стреля, но отбраната на „зелено-белите“ се справи в ситуацията и избиха.

Гостите от Забже вдигнаха оборотите след попадението в ранните минути на втората част и стигнаха до второ попадение в рамките на 20 минути. Това се случи в 66-ата минута, когато след многоходова акция, преминала през Блажей Аугустин, Рафал Курзава и Роман Гергел, топката попадна във Войчей Лучах, който точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар бе безпогрешен за 2:2.

В 76-ата минута бе отсъдена втора дузпа за Берое, след като Радослав Соболевски задържа Танко Дяков в наказателното поле. Георги Костадинов се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и бе точен от бялата точка за 3:2.

Берое (Стара Загора) – Гурник (Забже) 3:2
1:0 Жуниор Мапуку (22-дузпа), 2:0 Жуниор Мапуку (28), 2:1 Мариуш Магейра (47дузпа), 2:2 Войчех Лучах (66), 3:2 Георги Костадинов (76-дузпа)

Берое: 22. Благой Макенджиев, 8.Валдемар Боровский (46 – 18.Атанас Зехиров), 6.Иво Иванов, 5.Танко Дяков, 28.Веселин Пенев (90 – 15. Георги Динков), 27.Игор Джоман, 70.Георги Костадинов (82 – 11.Крис Гади), 25.Савио Нсереко, 21.Елиаш (64 - 4.Аласан Н’Диайе), 26.Салим Керкар (82 – 7. Антон Огнянов), 30.Жуниор Мапуку (62 - 92. Сергей Алексеев)
Старши треньор: Петър Хубчев

Гурник: 1. Павелс Стейборс – 26. Адам Данч (72′ – 3. Мариуш Слодови), 2. Блажей Аугустин (72′ – 5. Олександър Шевелучин), 21. Мариуш Магейра (76′ – 22. Северин Ганцарчик), 11. Роман Гергел (80′ – 81. Роберт Йеж) – 6. Радослав Соболевски (85′ – Тайхман), 15. Ериг Грендел – 4. Рафал Косзник (46′ – 7. Рафал Курзава), 38. Бартош Иван (46′ – 13. Мацией Манка), 18. Лукаш Мадей (46′ – Алавердашвили) – 89. Войчех Лучах; старши треньор: Роберт Важиха

жълти картони: Ерик Грендел, Войчех Лучах (Гурник)
стадион: „Мили Егемлик“, Алания, Турция

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка