Бившият младежки национал Дилян Колев реши да загърби играта в полузащита и стана вратар. 26-годишният футболист пари вчера за родния си Бенковски (Бяла) в контролата с Академик (Свищов), завършила 1:1. Отличните намеси на Колев под рамката и най-вече множеството боксирани топки след центрирания, лишиха "студентите" от победата. Мачът се игра в село Козловец, а Академик поведе в 10-ата минута. Изравнителното попадение за Бенковски отбеляза Пламен Петров с глава в 70-ата.

След получения гол в началото Дилян Колев стори чудеса от храброст и извади две стопроцентови голови положения на противника. През второто полувреме играта се изравни и Бенковски стигна до равенството, като игралият в Молдова, Черна гора и Исландия футболист се отчете с още няколко спасявания. Ако Колев не направи нов трансфер в чужбина, е обещал на съгражданите си от Бяла да остане за постоянно в Бенковски. Тимът е на петото място в Североизточната "В" група.