Лудогорец победи Спартак (Москва) с 3:2 в зрелищен мач, който се игра в испанския курорт Марбея. Освен с петте попадения, проверката ще се започни и с двата червени картона на футболисти на разградчани, както и автоголът на бившия играч на ЦСКА Жоао Карлос.

По-рано днес при загубата на ЦСКА с 1:2 от Рапид (Виена) имаше два червени картона за "червените", а същото се случи и в проверката на Лудогорец. От игра бяха отстранени Жуниор Кайсара и Светослав Дяков след заформило се меле между играчите малко преди почивката.

За втората поредна победа в Испания Даниел Абало откри резултата в 12-ата минута, след което последва обрат за Спартак (Москва) след голове на Куинси Проумс в 32-ата и Дмитрий Комбаров в 47-ата минута, но разградчани стигнаха до крайния успех. В 65-ата бразилецът Жоао Карлос вкара в грешната врата за 2:2, а в 87-ата резервата Жуниор Кишада донесе успеха за селекцията на Георги Дерменджиев.

За разградчани това беше трети мач от лагера в Испания. В първата си проверка Лудогорец падна с 0:1 от Унион (Берлин), след което последва успех с 2:1 над Риека. Следващата проверка е в сряда - от 18:00 часа срещу украинския Днепър.

СПАРТАК (Москва) - ЛУДОГОРЕЦ 2:3
0:1 Даниел Абало (12), 1:1 Куинси Проумс (32), 2:1 Дмитрий Комбаров (47), 2:2 Жоао Карлос (65-автогол), 2:3 Жуниор Кишада (87)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -
4 - ГРЕДА! Рейд на Марселиньо отляво, нападателят на Лудогорец нахлу в наказателното поле на Спартак, стреля, вратарят Артьом Ребров отби, а топката кацна върху напречната греда.
9 - ОПАСНО! Марселиньо изведе отлично Даниел Абало сам срещу стража на руснаците, испанецът пробва прехвърлящ изстрел, който обаче прелетя встрани от целта.
12 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец! Роман Безяк подаде на Жуниор Кайсара отдясно, който напредна и изведе Абало сам срещу Ребров по диагонала и испанецът вкара в близкия ъгъл.
32 - topka.jpg ГОЛ! Спартак (Москва) изравнява - 1:1! Куинси Проумс отбеляза с добавка, след като Владо Стоянов първоначално отрази изстрел на Ким Шелстрьом.
42 - ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ! Жуниор Кайсара получи директен червен картон за удар без топка срещу съперник, който преди това бе извършил грубо нарушение. Действието на бранителя на Лудогорец предизвика меле на терена, а съдията показа червен картон и на Светослав Дяков. Витиня и Анисе Абел обаче се появиха в игра и българите продължиха в пълен състав.
45 - Край на първото полувреме.
--------------------
47 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Спартак (Москва)! След центриране отдясно Михаил Александров не успя да пресече и топката и тя попадна в Дмитрий Комбаров, който отбеляза отблизо.
56 - Абел Анисе се откъсна сам срещу вратаря на Спартак, а влезлият на полувремето като смяна Ромуло го фаулира. Съдията обаче показа на бразилеца само жълт картон.
65 - topka.jpg ГОООЛ! Лудогорец изравнява - 2:2! Бившият играч на родния ЦСКА Жоао Карлос си бележи автогол, след като засече центриране на Йордан Минев, пращайки топката в грешната врата.
84 - Отменен гол на Жуниор Кишада заради засада.
87 -
topka.jpg ГОООЛ! 3:2 за Лудогорец след отлично изпълнение на Жуниор Кишада. Бразилецът стреля силно отдалеч, разписвайки се в долния ляв ъгъл на руската врата.
90+2 - Край на мача. Лудогорец победи Спартак (Москва) с 3:2.

СПАРТАК (Москва): 32.Артьом Ребров, 3.Сергей Бризгалов, 34.Евгени Макеев, 35.Сердар Ташчъ, 23.Дмитрий Комбаров topka.jpg, 24.Куинси Проумс topka.jpg , 55.Жоао Карлос, 21.Ким Шелстрьом, 8.Денис Глушаков, 19.Хосе Мануел Хурадо, 57.Вячеслав Кротов
Треньор: Мурат Якин

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов (78-Георги Аргилашки), Жуниор Кайсара (42-Витиня), Козмин Моци (75-Александър Александров), Георги Терзиев (46-Александър Барт), Йордан Минев, Светослав Дяков (42-Анисе), Фабио Ешпиньо, Даниел Абало topka.jpg (46-Михаил Александров), Вандерсон (46-Вирджил Мисиджан), Марселиньо (75-Себастиян Ернандес), Роман Безяк (46-Жуниор Кишада)
Треньор: Георги Дерменджиев

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка