Пирин (Благоевград) победи на своя стадион Литекс с 2:1 в контролна среща, която е част от подготовката на двата тима за втората част то сезона в България. Българският национал Станислав Манолев, който поддържа форма с „орлетата”, отново игра за тима, а на трибуните бе селекционерът на трикольорите Ивайло Петев.

Борислав Чорбаджийски и Мартин Тошев вкараха головете за Пирин, а за тима от Ловеч точен бе Иван Горанов. И трите попадения паднаха през второто полувреме на срещата.

Срещата се запомни с няколко скандала. Публиката на домакините обиждаше на расистка основа играчите на Литекс Менди, Асриля и Джордан. Наложи се на почивката диктора на стадион „Христо Ботев” да моли феновете да спрат, тъй като може срещата да бъде прекратена.

В 40-ата минута на срещата пък Асприля и Стилиян Николов предизвикаха масово меле, като се наложи и треньорите да влизат да успокояват обстановката. И двамата получиха червени картони от рефера на мача Вихрен Манев.

Пирин: 1.Христо Бахтарлиев, 21.Александър Башлиев, 25.Евгени Тунтев, 14.Стилиян Николов, 4.Денис Пидев, 6. Красимир Станоев, 18.Юлиян Попов, 20.Драги Коцев, 23.Петър Тончев, 26.Атанас Чепилов, 9.Владислав Златинов (12. Ганев, 3. Сандев, 2. Чорбаджийски, 13. Стоев, 11.Станислав Манолев, 24. Витанов, 19. Войнов, 8. Хаджииванов, 15. Благов, 7. Тасев, 10. Тошев,Креболиев)

Литекс: 31.Винисус Баривиера, 2.Илия Мунин, 5.Рафа, 6.Джаксън Менди, 13.Васил Божиков, 21.Александър Цветков, 19.Румен Руменов, 14.Чавдар Ивайлов, 70.Данило Асприля, 9.Уилмар Джордан, 73.Милчо Ангелов
(2-ро полувреме: 12.Александър Конов, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 28.Пламен Гълъбов, 23.Иван Горанов, 88.Никола Колев, 11.Емил Петров, 15.Кристиян Малинов, 99.Кирил Десподов, 7.Георги Минчев, 8.Александър Георгиев)

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка