Локомотив (Пловдив) победи Асеновец (Асеновград) с 3:1 в проверка, която се проведе на централния терен на "Лаута". Едно полувреме за "черно-белите" изигра юношата на клуба Шабан Османов, който е на пробен период в отбора. Благой Наков, Спас Делев и Мартин Камбуров отбелязаха головете за успеха.

Мачът обаче започна куриозно, след като в самото му начало куче нахлу на терена. Двубоят бе прекратен, докато четириногият нахалник бъде изведен от игрището.

Резултатът бе открит още при първата сериозна атака на Локомотив. Спас Делев проби по лявото крило, стигна почти до аутлинията, откъдето върна топката към Благой Наков и той със силен шут с левия крак я прати в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Две минути по-късно Делев направи нов отличен рейд отляво и центрира топката към наказателното поле на гостите. Там Бирсент Карагарен засече с глава, но на сантиметри покрай гредата в аут. В 15-ата минута гостите изравниха, след като защитник на Асеновец засече с глава центриране от корнер. В 23-ата минута Камбуров овладя топката около дузпата, но стреля в гредата.

Две минути по-късно бе един от най-красивите моменти в мача. Янко Сандански пусна дълъг пас към Спас Делев, който засече атрактивно с шут от въздуха, но вратарят на Асеновец изби акробатично в корнер. Така се стигна до 27-ата минута, когато Спас Делев се разписа за 2:1. Отново Сандански центрира топката на далечна греда, откъдето Делев я засече с глава и въпреки намесата на вратаря, топката влезе в мрежата. Припомняме, че Делев вкара и в предишната проверка - равенството 1:1 със Созопол.

Десет минути по-късно Благой Наков изведе Камбуров в чиста позиция, но след шута на капитана топката за втори път рикошира в гредата. В 53-ата минута бе фиксиран крайният резултат 3:1. Камбуров стигна пръв до една топка около дъгата и с мощен удар я прати неспасяемо под напречната греда. 20 минути преди края на спаринга Игнат Дишлиев получи контузия и напусна терена, а черно-белите доиграха двубоя с човек по-малко.

В учебната игра не взеха участие петима футболисти. От леки болки в адукторите се оплакват Айкут Янъков и Бранимир Костадинов. Йоан Ласиман все още е на антибиотици, след като преди няколко дни вдигна висока температура. Александър Якимов продължава да тренира по индивидуална програма, тъй като се възстановява след операция от херния. Вратарят Йордан Господинов пък получи почивка в учебната игра с Асеновец, за да могат Скорчев и Витанов да играят по 45 минути. Петимата футболисти проведоха днес сутринта тренировка под ръководството на кондиционния треньор Васил Николов.