ЦСКА записа първа загуба през 2015 година. В четвъртата си контрола от лагера в Турция "армейците" отстъпиха с 1:2 на австрийския гранд Рапид (Виена), като попадението за лидера в "А" група отбеляза Неманя Милисавлевич. Преди този мач избраниците на Стойчо Младенов бяха в серия от три поредни победи - 1:0 над Аален, 2:1 срещу Металист (Харков) и 1:0 над Шльонск (Вроцлав).

Четвъртият в австрийския елит Рапид (Виена) на два пъти повеждаше в резултата и в крайна сметка удържа победата. В 8-ата минута Алер разпечата Якуб Дивиш, в 37-ата Милисавлевич изравни, а в 84-ата Доминик Щаркъл отбеляза на резервата Анатоли Господинов за 1:2.

Проверката ще се запомни с двата червени картона, показани от полския съдия. Заради фаулове реферът изгони първо Марин Оршулич в 64-ата минута, а в 77-ата и Стефан Николич. И при двата червени картона Стойчо Младенов пускаше други футболисти, тъй като договорката между треньорските щабове бе да се играе в пълни състави.

За мача днес Стойчо Младенов направи няколко промени в сравнение титулярите от предишната контрола - победата с 1:0 над Шльонск. При отсъствието на продадения на Шефилд Уензди Серджиу Буш атаката поведе Орелиен Жоаким, подпомаган по крилата от новото попълнение Марио Бъркляча и по крилата от Тони Силва и Неманя Милисавлевич. Сърбинът бе най-активният за "армейците" днес и освен отбелязаното попадение се отчете и с няколко впечатляващи рейда по лявото крило.

На вратата срещу Рапид застана Якуб Дивиш, а през второта част пази Анатоли Господинов. Пред чеха в защита стартираха Апостол Попов, Венцислав Василев, Марин Оршулич и Тончи Кукоч. Само Попов и Кукоч бяха сред титулярите срещу Шльонск, а днес извън титулярния състав останаха Денис Причиненко и Пламен Крачунов. В средата на терена срещу бившия тим на Трифон Иванов стартираха Маркиньос и Борис Галчев, вместо Стивън Сънди.

През втората част Младенов направи редица смени, а цял мач на терена останаха единствено защитниците Венцислав Василев и Тончи Кукоч.

Футболистите на 32-кратния шампион на Австрия започнаха по-активно, като напористите им атаки дадоха резултат в 8-ата минута. След атака по дясното крило, последва центриране по земя към Алер, който овладя топката и се разписа, след като бе останал очи в очи срещу Дивиш - 0:1.

В 14-ата минута Маркиньос удари напречната греда с изстрел от фаул на 30 метра от вратата на Рапид. По-късно Борис Галчев направи пропуск, а в 32-ата коварен изстрел на Кайнц от австрийския тим премина на сантиметри от дясната греда. В тези минути "армейците" надиграваха противника и в 37-ата логичното се случи - Неманя Милисавлевич изравни - 1:1. Тони Силва излезе сам срещу вратаря Марич, можеше да стреля от малък ъгъл, но реши да центрира към сърбина, който отблизо реализира с глава.

Малко след това Милисавлевич преодоля двама противникови играчи по лявото крило и центрира към Тони Силва, който от своя страна бе на отлична позиция, но засече неточно с глава.

В началото на второто полувреме темпото значително спадна, като липсваха опасностите и пред двете врати. В 64-ата минута Марин Оршулич получи втори жълт и респективно червен картон, но на негово място влезе Пламен Крачунов. Три минути след тази ситуация добър самостоятелен пробив на Венци Василев завърши с шут към вратата на Рапид, но топката профуча покрай целта в аут. В ответната атака Рапид също опита изстрел отдалеч, но Анатоли Господинов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

В 77-ата съдията от Полша изгони втори футболист на ЦСКА - появилият се по-рано като резерва Стефан Николич. Новият нападател на "армейците" влезе грубо в краката на съперник край тъчлинията и му се наложи да напусне терена. На мястото на черногореца се появи юношата Петър Витанов, който доигра срещата. В 82-ата "червените" пропуснаха отлична възможност да вкарат втори гол и да стигнат до пълния обрат. След заучено изпълнение на фаул топката стигна до непокрития Иван Стоянов, който я овладя и стреля, но със сетни сили бранител на Рапид блокира, заставайки на пътя на топката.

В 84-ата Рапид стигна до втори гол и спечели срещата. Резервата Доминик Щаркъл стреля от границата на наказателното поле, изпращайки топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Господинов - 1:2, като по този начин ЦСКА записа първа загуба за годината.

Следващата контрола на "червените" в Турция е във вторник - от 17:00 часа срещу Стяуа.