Представителният отбор на "Ботев" (Пловдив) се наложи с 1:0 над младежкия тим на клуба в контролна среща, която се игра на един от тренировъчните терени в Коматево. Единственото попадение дойде след автогол на Никола Марин в началото на второто полувреме.

Наставникът на "жълто-черните" Петър Пенчев използва само дванадесет футболисти в проверката, като по едно полувреме си разделиха Владимир Айтов и Серкан Юсеин. На вратата започна Павел Станев, двойката централни защитници оформиха Даниел Златков и Радослав Терзиев, като последният през втората част действаше в зоната на десния бек, за сметка на Росен Колев, който партнираше на Златков след почивката. На непривичния за него пост отляво в защита игра Валентин Томов. В средата на терена стартираха Владимир Айтов, Милен Гамаков и Станислав Дрянов, по фланговете - Християн Казаков и Момчил Цветанов, а на върха на атаката бе Наско Милев.

Двубоят премина с териториално и игрово превъзходство на представителния тим, но младоците от дубъла дадоха сериозен отпор и трудно позволяваха на противниците си да достигнат до опасни удари и положения пред вратата им. През първата част добрите ситуации пред вратата на Стамен Бояджиев се ограничиха с удари на Момчил Цветанов и Милен Гамаков, спасени от вратаря, и изчистване на метър пред голлинията след опит отново на Цветанов да вкара отблизо.

В началото на второто полувреме мъжкият тим стигна до ранен гол след добра атака, завършила с остро центриране на Казаков, при което братът на Лазар Марин - Никола, засече топката в собствената си врата. Малко по-късно, при един от редките шансове за U21 Георги Купенов стреля от фаул, но Павел Станев спаси. Наско Милев можеше да удвои аванса на своя отбор, но влезлия през втората част на вратата на дубъла Мартин Димитров спаси и запази резултатът само 1:0.