Турският волейболен Вакъфбанк с Елица Василева спечели група Е на Шампионската лига, след като в последния си мач не срещна проблеми при гостуването си на сръбския Партизан Визура (Белград) и се наложи с категоричното 3:0 (25:13, 25:11, 25:11) за 59 минути. Ели Василева игра само в първите два гейма, като записа 7 точки, а с 15 най-резултатна бе бразилката Шейла Кастро, пише BGvolleyball.com. На второ място в тази група завърши италианският шампион Нордмеканика (Пиаченца), който разби с 3:0 (25:16, 25:18, 25:18) френския РС Кан. Индре Сорокаите реализира 15 точки, а белгийската топ нападателка на Пиаченца Лизе Ван Хеке добави 12. Въпреки поражението обаче френският тим също продължава в плейофите на Шампионската лига като най-силен трети отбор от всичките пет предварителни групи.