Ясни са и другите два полуфиналиста за Купата на Краля - Атлетик (Билбао) и Еспаньол, които преодоляха съответно Малага и Севиля. Баските победиха с 1:0 и след нулевото равенство в първия мач на "Ла Росаледа", продължават напред. В герой за Атлетик се превърна дежурният голмайстор Ариц Адуриц. Той вкара единственото попадение в 48-ата минута след асистенция на Микаел Сусаета.

Малко повече драма имаше в другия късен мач в четвъртък вечер. На "Санчес Писхуан" Севиля победи Еспаньол, но това със сигурност е една от горчивите победи на андалусийците. Те надделяха само с 1:0, но отпадат от турнира след общ резултат 2:3. Севилци атакуваха цял мач, но стигнаха само до едно попадение, при това в самия край на двубоя. Точен в 88-ата минута беше Диого Фигейраш, което не стигна на тима да елиминира Еспаньол.

На полуфиналите Еспаньол ще спори с Атлетик (Билбао). Другата двойка е Виляреал - Барселона. Мачовете са на 11 февруари и 4 март.