Берое завърши 1:1 срещу казахстанския втородивизионен Каспий (Актау) в първата си контрола на лагера в турския курорт Алания. Попадението за българския тим отбеляза Елиаш Да Силва в 55-ата минута на мача. Точен за тима от Казахстан бе Владимир Вяткин в 24-ата.

Дебют за Берое направи скандалджията Савио Нсереко, който е известен у нас с престоя си в Черноморец (Бургас) през 2011 година. Тогава Красимир Балъков го доведе при "акулите", но бившият футболист на Уест Хям, Фиорентина и редица други отбори не отбеляза нито един гол в "А" група. Сега Нсереко има шанс да се докаже пред Петър Хубчев. Бившият юношески национал на Германия, родом от Уганда, влезе в игра през второто полувреме на днешния мач на Берое.

Хубчев даде шанс на още трима футболисти, каращи проби. Испанският десен защитник Алексис Вияр и молдовският нападател Сергей Алексеев играха преди почивката, а литовският бранител Валдемарс Боровский и Нсереко се появиха на терена през второто полувреме.

Дясното крило с германски паспорт за последно е бил в казахстанския Атирау. Пред годините Нсереко постоянно се забъркваше в скандали. При един от тях през октомври 2012 г. той беше арестуван в тайландския курорт Патая заради фалшиво отвличане. Нсереко бе поискал от родителите си откуп в размер на 25 000 евро.

Берое (първо полувреме): Илко Пиргов – Алексис Вияр, Пламен Тенев, Танко Дяков, Георги Динков – Крис Гади, Аласан Н’Диайе, Игор Джоман Антон Огнянов – Сергей Алексеев, Станислав Костов