Барселона се класира на полуфинал в турнира за Купата на Краля след победа с 3:2 над Атлетико (Мадрид) на "Висенте Калдерон" снощи.

Мачът напълно оправда очакванията и заслужи етикета "голямо дерби", а феновете видяха не само битка на терена. Двубоят стана интересен още след първата минута, когато Фернандо Торес откри за домакините и стопи аванса на гостите (1:1 в общия сблъсък).

Напрежението по време на мача растеше, а най-нормалното бе да ескалира. Вижте как:

1. Арда Туран замери страничния рефер с обувката си.

2. Жорди Алба помисли, че е ударен с предмет от трибуните и полежа няколко секунди след докосване с ъгловото флагче.

3. Реферът Хесус Хил Мансано също се поддаде на напрежението и свири дузпа за фаул извън наказателното поле и не даде друга за игра с ръка.

4. Капитанът на Атлетико Габи получи червен картон след края на първото полувреме в опит да успокои спорещите Неймар и Фернандо Торес и след кратък разговор с рефера Хесус Хил Мансано.

5. Защитникът на Атлетико Хуанфран се подигра на Неймар за загубата на "селесао" с 1:7 от Германия на Мондиала в Бразилия, показвайки му седем пръста.