Литекс завърши 1:1 срещу пловдивския третодивизионен Евроколеж. Основна заслуга за изненадващия резултат имаше вратарят на домакините Апостол Стоянов, който със страхотни намеси отчая футболистите в оранжево. Стражът спаси 7 положения от чисти позиции на ловчанлии. В няколко от тях играчите на Литекс изпуснаха сами срещу него, а и веднъж гредата стана помощник на вратаря на Евроколеж.

Треньорът на ловчанлии Красимир Балъков отново пусна по един състав в двете полувремена. Още в 5-та минута Литекс бе близо до гол. Кирил Десподов надбяга левия бек и излезе на изгодно позиция, но диагоналният му удар мина на метър покрай гредата. Малко след това Божиков центрира, юношата Александър Георгиев би с глава, но Стоянов сигурно спаси. В 18-та минута Десподов изведе Джордан, който стреля по диагонала, но стражът пак се намеси успешно. В 22-та минута Евроколеж поведе в резултата. В желанието си да изчисти топката вратарят на "оранжевите" Конов я изби в тялото на Николов от домакините и тя влезе в мрежата. До края на полувремето Литекс изпусна още три положения.

След почивката "оранжевите" излязоха с нов състав и пак набързо изтърваха нови 3 изгодни ситуации. Стражът на пловдивчани Стоянов отново се оказа последна преграда и с невероятен рефлекс отрази воле на Милчо Ангелов и удар на Георги Минчев. Кристиян Малинов също на два пъти би неточно от 7-8 метра. Прпопуските продължиха и в 59-та минута, когато Иван Горанов проби и центрира, но таранът Минчев стреля покрай страничния стълб. В 65-та минута Литекс изравни с гол на Милчо Ангелов, който засече с глава пас на Малинов и вкара за 1:1.

Евроколеж Пд – Литекс 1:1
1:0 Николай Николов (22), 1:1 Милчо Ангелов (65)

Евроколеж: Апостол Стоянов, Кардашев, Рахов, Харизанов, Николаев, Николов, Янчев, Караилиев, Четин, Малев, Павлов (Терзиев, Трендафилов, Златев)

Литекс (първо полувреме): 12.Александър Конов, 2.Илия Мунин, 28.Пламен Гълъбов, 6.Джаксън Менди, 13.Васил Божиков, 11.Емил Петров, 88.Никола Колев, 19.Румен Руменов, 8.Александър Георгиев, 9.Уилмар Джордан, 99.Кирил Десподов
Литекс (второ полувреме): 1.Марин Орлинов, 4.Галин Минков, 18.Илия Миланов, 5.Рафа, 23.Иван Горанов, 21.Александър Цветков, 15.Кристиян Малинов, 14.Чавдар Ивайлов, 73.Милчо Ангелов, 7.Георги Минчев, 70.Данило Асприля)