ЦСКА победи с минималното 1:0 втория в класирането на полското първенство Шльонск (Вроцлав). Единственото попадение реализира Маркиньос в 34-ата минута. Това е трета поредна победа на "червените" в контролите на турска земя след 1:0 над немския Аален и 2:1 над украинския Металист Харков. Следващата проверка на тима е на 31 януари (събота) от 15:00 часа срещу Рапид (Виена).

ЦСКА започна с Максимс Уваренко на вратата, Апостол Попов отдясно в защита, Причиненко и Пламен Крачунов в центъра, а отляво Тончи Кукоч. В средата на терена започнаха Маркиньос и Стивън Сънди, по крилата Тони Силва и Неманя Милисавлевич, а напред Жуан Фелипе и на върха на атаката Стефан Николич.

Първото по-опасно положение бе пред вратата на ЦСКА още в 3-ата минута. Топката обаче мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. След това ЦСКА взе нещата в свои ръце и диктуваше темпото до края на първото полувреме. В 21-ата минута Стефан Николич получи удобна топка в наказателното поле на поляците, но се засуети и вратарят улови. В 23-ата минута отново той нахлу отдясно в наказателното поле на Шльонск и стреля, но покрай вратата. В 34-ата минута ЦСКА откри резултата. След центриране от корнер топката бе продължена на втората греда, където отблизо Маркиньос я вкара във вратата. В последните секунди на първото полувреме Жуан Фелипе уцели гредата след добра атака и няколко разменени подавания с Маркиньос.

Второто полувреме започна със сериозен гаф на съдията. Той даде начало на частта без да забележи, че "червените" са без вратар. След 30 секунди играчите на двата отбора информираха рефера, че ЦСКА играе без вратар и проверката бе спряна, за да се появи резервният страж Ясин ел Харуби. През второто полувреме Стойчо Младенов направи доста промени, като запази едва четирима от титулярите. В началото на втората част схемата на отбора бе следната: в защита отдясно Венцислав Василев, в средата Супусепа и Крачунов, а отляво - Тончи Кукоч. В средата заиграха Бъркляча и Борис Галчев, по крилата Амансио Фортеш и Милисавлевич, а напред остана Жуан Фелипе, но вече помагаше на Буш, заменил Николич.

В началото на полувремето Ел Харуби изби балонна топка, която падаше точно под горната греда. В 57-ата минута Венцислав Василев напредна добре отдясно, опита прострелно центриране, което играч на Шльонск отклони и за малко топката да влезе във вратата. Постепенно играта се поизравни без да има нито едни опасно голово положение пред една от двете врати. В 75-ата минута Милисавлевич не успя да оползотвори пас на Буш в наказателното поле на полския противник. В 81-ата минута съдийската бригада отмени правилно гол на Шльонск заради засада.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -
3 - удар от границата на наказателното поле към вратата на ЦСКА, топката мина на сантиметри покрай лявата греда
10 - засада на Стефан Николич, след която Апостол Попов праща топката във вратата, но гол няма
16 - центриране в наказателното поле на ЦСКА, вратарят Уваренко избива
21 - центриране на Милисавлевич към Николич, който се засуети и вратарят улови
23 - възможност за Шльонск, вратарят на ЦСКА Уваренко излезе извън наказателното поле и игра с крак. Контраатака, при която Николич нахлу в наказателното поле, стреля по диагонала, но топката мина покрай десния страничен стълб
29 - фаул за ЦСКА, центриране в наказателното поле на Шльонск, но нищо опасно за поляците
34 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Маркиньос. Центриране от корнер, топката бе отклонена на задната греда, където отблизо Маркиньос реализира
40 - центриране в наказателното поле на ЦСКА, Уваренко лови
44 - удар на Милисавлевич извън наказателното поле, вратарят на Шльонск лови
45 - ГРЕДА за ЦСКА. Добра атака и няколко подавания между Маркиньос и Жуан Фелипе. В крайна сметка Фелипе стреля с хубав фалцов удар, но топката срещна дясната греда
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
47 - КУРИОЗ, ЦСКА започна без вратар и игра така около 30 секунди. След това играта бе спряна, за да се появи вратарят Ясин ел Харуби
48 - СПАСЯВАНЕ на Ел Харуби, който изби балонна топка, която отиваше под гредата
57 - центриране отдясно на Венцислав Василев, защитник на Шльонск опита да избие и замалко да си отбележи автогол
66 - атака на Шльонск, играч на поляците игра на 21 в наказателното поле, но не успя да се обърне, за да стреля към вратата
75 - атака на ЦСКА, Буш опита пас към Милисавлевич на границата на наказателното поле, но нападението пропадна
81 - ОТМЕНЕН ГОЛ на Шльонск, заради засада
86 - няколко поредни удара към вратата на ЦСКА, но леки и не притесняват вратаря на "червените"
90 - край на мача

ЦСКА - ШЛЬОНСК 1:0
1:0 Маркиньос (34)

cska.JPG
ЦСКА: Максимс Уваренко (46 - Ел Харуби), Апостол Попов - капитан (46 - Венцислав Василев), Денис Причиненко (46 - Кристиян Супусепа), Пламен Крачунов, Тончи Кукоч, Стивън Сънди (46 - Бъркляча), Маркиньос (46 - Борис Галчев), Тони Силва (Амансио Фортеш), Неманя Милисавлевич, Жуан Фелипе, Стефан Николич (46 - Серджиу Буш)
Треньор: Стойчо Младенов

33.Равлек, 23.Зелински, 6.Холота, 12.Карлос де Соуса, 5.Даниелович, 4.Хейтли, 9.Райчар, 8.Мачай, 10.Пих, 19.Пачиао

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка