Австралия се класира за втори пореден път на финала на Купата на Азия. В полуфинална среща „кенгурата“ се наложиха с 2:0 над ОАЕ.

Домакините на турнира взеха ранен аванс. Още в третата минута Трент Сейнсбъри откри резултата, след като с глава засече центриране от корнер.

Седем минути по-късно ОАЕ беше близо до изравняване, но ударът на Халил срещна десния страничен стълб на вратата на Матю Райън.

В 14-ата минута Джейсън Дейвидсън удвои преднината на Австралия. В началото на втората част Халил отново беше близо до гол за ОАЕ, но ударът му мина встрани от вратата.

В края на мача Матю Леки и Томи Юрич не успяха да вкарат удобни положения за гол за Австралия. Така „кенгурата“ се класираха за финала в събота, където ще се изправят срещу Южна Корея. В петък ОАЕ ще се бори с Ирак за бронзовите медали.

За втори пореден път Австралия ще опита да спечели финала на Купата на Азия, след като преди четири години в Катар загуби с 0:1 от Япония след продължения.