Шампионът на България Лудогорец записа първа загуба в контролните си среща от подготовката за втората част от сезона в „А” група. Разградчани бяха победени с 0:1 от втородивизионния Унион (Берлин) в първата си среща в Испания. Единственото попадение бе дело на Себастиян Полтер.

Лудогорец направи слаб мач и логично се стигна до загубата. Играчите на Георги Дермендижев не показаха добра игра и дори могат да бъдат доволни, че отстъпиха само с 0:1.

Голмайсторът Полтер пък със сигурност ще помни дълго този мач. Играчът на Унион вкара фантастичен гол със задна ножица, който остави слисани всички, които видяха попадението. В 14-ата минута Колер проби по дясното крило и центрира към Полтер, който с ножичен удар препарира Аргелашки.

Дерменджиев заложи на два различни състава за двете полувремена. През първата част Кишада бе близо до гол, но стреля неточно излязъл сам срещу вратаря.

През второто полувреме Чворович спаси опасен удар на Бранди, а малко по-късно Витиня получи червен картон. Защитникът на Лудогорец подкоси откъснал се сам срещу вратаря бранител, но Лудогорец остана с пълен състав на терена. Договорката бе при изгонен футболист да се прави смяна и друг да влиза на негово място.

До края на срещата Унион пропусна още две чисти положения за реализиране на гол.

ЛУДОГОРЕЦ:
Първо полувреме: Георги Аргилашки, Александър Василев, Йордан Минев, Александър Барт, Козмин Моци, Светослав Дяков, Вандерсон, Себастиян Ернандес, Дани Абало, Абел Анисе, Жуниор Кишада

Второ полувреме: Иван Чворович, Георги Терзиев, Александър Александров, Жуниор Кайсара, Витиня, Фабио Ешпиньо, Христо Златински, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Михаил Алексндров, Роман Безяк

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка