Претендентът за титлата този сезон Челси допусна шокиращ домакински обрат и загуби позорно от състезаващия се в третото ниво на английския футбол Брадфорд Сити с 2:4, а по този начин отпадна в четвъртия кръг на ФА Къп.

Жозе Моуриньо даде шанс за изява на Петър Чех на вратата и повечето от резервите, които в началото не го разочароваха, след като Челси поведе с 2:0 след голове на Гари Кейхил (21) след центриране на Оскар и бразилеца Рамирес (38) след двойно подаване с египтянина Мохамед Салах. Малко след това обаче Джон Стийд (41) намали след страхотен шут с левия крак.

След почивката играта на домакините не спореше и Брадфорд Сити изравни чрез Филипе Мораис (75) след добавка, тъй като първият му удар бе отразен от Чех. Анди Халидей (82) пък направи обрата пълен след пас на Стийд, а в последните секунди Марк Йеитс (90+4) довърши „сините” с четвърти гол за гостуващия тим, оформяйки крайното 2:4.

Така Брадфорд Сити се класира за 1/8-финалите на Купата на Англия и очаква следващия си съперник.

Челси – БРАДФОРД СИТИ 2:4

1:0 Гари Кейхилл (21), 2:0 Рамирес (38), 2:1 Стийд (41), 2:2 Филипе Мораис (75), 2:3 Халидей (82), 2:4 Йеитс (90+4)