Шампионът на Азия Япония няма да защитава повече титлата си от 2011 г. „Сините самураи“ отпаднаха от турнира в Австралия, след като на 1/4-финалите загуби от ОАЕ с 4:5 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1.

Али Ахмед Мабхут даде аванс на арабите още в 7-ата минута на мача, а Гаку Шабасаки изравни за японците девет минути преди края срещата.

При дузпите най-големите звезди на „сините самураи“ провалиха тима на Хавиер Агире. Кейсу Хонда пропусна първото изпълнение на отбора от бялата точка, а Шинджи Кагава се провали при шестата дузпа.

Исмаил Ахмед реализира победно за ОАЕ, въпреки че Хамис Исмаил пропусна дузпа за тима на Махди Али. Така арабите са класираха за полуфинал, където във вторник (27 януари) понеделник ще се изправят срещу домакина Австралия.