Рускинята Екатерина Макарова стана първата тенисистка, която се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. За час и 10 минути тя се справи с 22-ата в схемата Каролина Плискова (Чехия) с 6:4, 6:4. На осминафиналите ще играе с Юлия Гьоргес, която победи Луцие Храдецка (Чехия).

10-ата в схемата на турнира Макарова направи само един пробив в първия сет, който обаче й беше достатъчен, за да го затвори при първия се отворил шанс.

Битката във втория беше доста по-оспорвана, след като Плискова поведе с пробив за 2:0, но после веднага загуби своето подаване. В седмия гейм Макарова се възползва от срив в играта на чехкинята и я проби на нула. Плискова обаче показа нерви и трябваше да спаси цели три мачбола на свой сервис, а след това имаше две точки за пробив. Макарова обаче издържа на натиска и с чудесни изпълнения си донесе класиране за трети кръг.