Тунис записа първата си победа на Купата на Африканските нации в Екваториална Гвинея. В мач от Група „В“ „картагенските орли“ се наложиха с 2:1 над Замбия след обрат.

Нападателят на Лудогорец Юнес Хамза започна мача като резерва за тима на Жорж Леекенс, но в 80-ата минута се появи в игра на мястото на Акаиши.

Играещият в Саутхемптън Емануел Маюка даде аванс на Замбия в 59-ата минута, но 11 по-късно Акаиши изравни за Тунис. Минута преди края на редовното време халфът на швейцарския Цюрих Ясин Шихауи вкара победния гол за „картагенските орли“.

С този успех Тунис временно излезе начело в класирането на групата с четири точки, а Замбия се срина на последната позиция с една точки. По-късно днес в другия мач от Група „В“ Кабо Верде играе с ДР Конго.