Домакинът Австралия победи Китай с 2:0 пред 46 607 зрители в Бризбейн и се класира за 1/2-финалите на Купата на Азия.

След нулево равенство през първото полувреме в 49-ата минута халфът на Ню Йорк Ред Булс Тим Кейхил се разписа със задна ножица и даде преднина на „кенгурата”, възползвайки се от асистенция на състезаващия се за Торпедо (Москва) Иван Франич.

В 65-ата минута 35-годишният ветеран Кейхил окончателно уби интригата, след като вкара с глава за 2:0 след центриране на бранителя на Уест Бромич Джейсън Дейвидсън.

Така „кенгурата” спряха серия от 4 победи на китайците, водени от френския специалист Ален Перен, и на 1/2-финалите ще се изправят срещу победителя от 1/4-финалния сблъсък между Япония и ОАЕ, които ще играят помежду си утре в Сидни от 11:30 часа българско време.