Южна Корея победи Узбекистан с 2:0 след продължения в Мелбърн и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Азия в Австралия.

В редовните 90 минути съперниците не успяха да си отбележат гол и логично се стигна до продължения. В първото от тях халфът на Байер (Леверкузен) Хьон Мин Сон се разписа с глава за 1:0 след асистенция на бранителя на Хофенхайм Джин Су Ким.

Узбеките хвърлиха всички сили в търсене на изравнително попадение, с което да се доберат до дузпите, но в 119-ата минута Хьон Мин Сон отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като получи пас от направилия страхотен пробив по дясното крило Ду Ри Ча и оформи крайното 2:0.

На 1/2-финалите „тигрите” очакват победителя от сблъсъка между Иран и Ирак, които ще играят утре от 8:30 часа българско време в Канбера.