„Левски“ завърши 1:1 в контрола срещу Ворскла (Полтава). „Сините“ и осмият в класирането на украинското първенство си поделиха по едно полувреме на терена в Анталия. Това беше първа контрола за тима на Стойчо Стоев на турска територия, след като през миналата седмица спечели с 8:0 над Вихрен в Сандански.

Българският тим започна добре първото полувреме и създаде няколко опасности пред вратата на Ворскла, но след 20-ата минута отстъпи предимството на украинците, които стигнаха до гол. В 28-ата минута Борислав Стойчев не успя добре да изчисти топката, която попадна във Вадим Сапай и той с удар от границата на наказателното поле се разписа във врата на Йоргачевич.

„Левски“ игра коренно различно през първото полувреме. Хаотичните опити за атака отстъпиха място на опасни пробиви по лявото крило и няколко опасности пред вратата на тима от Полтава. В 62-ата минута при разбъркване и далечен удар на Бедоя топката попадна в Божидар Краев, който изравни с удар от наказателното поле. До края на мача и двата тима имаха възможности за нови попадения, но не успяха да ги реализират. Ахмед Янузи удари гредата на вратата на Пламен Илиев.

„Левски“ - Ворскла 1:1
 0:1 Сапай (28), 1:1 Краев (62)

9 – Луис Педро се оказа на добра позиция след пас на Прохазка, но стреля право във вратаря на украинците Станислав Богуш
11 – Ахмед Янузи проби в наказателното поле на „Левски“, но не успя да преодолее Йоргачевич
19 – Удар на Бедоя срещна тялото на играч на Ворскла
28 - topka.jpg ГОЛ! Ворскла открива резултата чрез Сапай, който се възползва от грешка на зашитата на "сините". Стойчев не успя да изчисти добре. Топката попадна в Сапай, който от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Йоргачевич

46 - svirkata.jpg Начало на второто полувреме. Три смени в състава на "Левски". smqna.jpg В игра са Пламен Илиев, Стефан Велев и Илия Димитров. Те заменят Боян Йоргачевич, Александър Александров и Антонио Аниете
47 – Вратарят на Ворскла спаси удар на Прохазка
48 – Пропуск пред вратата на Пламен Илиев, играч на украинците бие високо
52 – Пробив на Луис Педро завършва с неточен удар
62 - topka.jpg ГООЛ!! Божидар Краев изравнява за "Левски", след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле
74 - Пламен Илиев спаси опасен удар от наказателното поле. "Левски" отговори с далечен удар на Бедоя в ръцете на вратаря