ЦСКА победи с минималното 1:0 втородивизионния Аален в контрола, която се игра в Турция. Това бе първа проверка от зимната подготовка на "червените". Единственото попадение реализира нападателят Аурелиен Йоахим от дузпа в 16-ата минута. Вратарят на българския тим спаси дузпа в 25-ата минута. За ЦСКА в игра се появиха новите попълнения Стефан Николич и Марио Бъркляча, които влязоха през второто полувреме. Титуляр започна анголецът Амансио Фортес. Следващата контрола на ЦСКА е на 22 януари (четвъртък) от 15:00 часа срещу Металист (Харков).

ЦСКА започна с Венцислав Василев отдясно в защита, Крачунов и Причиненко действаха в средата, а Супусепа бе ляв бек. В средата на терена си партнираха Стивън Сънди и Борис Галчев, по едното крило Милисавлевич, а по другото Амансио Фортес. Един зад друг в атака играха Аурелиен Йоахим и Жуан Фелипе.

Още в 16-ата минута ЦСКА откри резултата. Съдията даде дузпа за нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Аурелиен Йоахим, стреля в долния десен ъгъл и направи резултата 1:0 в полза на "червените". В 22-ата минута отново нападателят Люксембург се открои, след като получи топката на границата на наказателното поле, овладя на гърди, но стреля над вратата. В 25-ата минута реферът даде дузпа и за Аален след фаул на Крачунов. Якуб Дивиш обаче спаси изпратената в дясната част на вратата топка от Клауб. В 27-ата минута Йоахим отново имаше шанс, този път сам срещу вратаря на немския тим, но стреля покрай вратата. През първото полувреме каращият проби Амансио Фортес се отличи с желание, но игра малко с топката.

На полувремето Стойчо Младенов извърши девет смени, като остави на терена единствено Причиненко и Супусепа. Те играха в центъра на отбраната, а по двата фланга влязоха Апостол Попов и Тончи Кукоч. В средата на терена бяха Маркиньос и новото попълнение Марио Бъркляча. По крилата действаха Петър Витанов и Тони Силва, а напред Серджиу Буш и друго ново попълнение - Стефан Николич. Тази формация на "червените" изглеждаше доста по-добре на терена. Тончи Кукоч раздвижи страшно много левия фланг и постоянно тормозеше немската отбрана. В предни позиции Николич демонстрира много желание да играе с топката, постоянно се връщаше и искаше сам да организира атаките и да ги завършва. Въпреки че не отбеляза гол през второто полувреме ЦСКА игра добре, постоянно движеше топката и търсеше пасове към Буш и Николич. Кукоч се отчете с няколко добри атаки и центрирания около 66-ата минута. Отново той в 81-ата минута стреля от пряк свободен удар, но в аут. Най-опасното положение за немския тим дойде в 83-ата минута, когато бе уцелена горната греда зад вратаря на ЦСКА.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - центриране в наказателното поле на ЦСКА, Дивиш лови без проблеми
8 - корнер за ЦСКА отляво, слабо центриране и нищо опасно
10 - центриране отляво в наказателното поле, Фортес не успя да стигне до топката и корнер за ЦСКА
10 - нищо опасно след корнера
16 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Аурелиен Йоахим от дузпа. Нападателят бе точен в долния десен ъгъл на вратата на Аален
22 - ДОБРА атака на ЦСКА отляво, Йоахим получи пред наказателното поле, овладя на гърди и стреля, но над вратата
25 - ДУЗПА за Аален
25 - СПАСЯВАНЕ на Якуб Дивиш, който отрази удара на Клауб в дясната част на вратата
27 - ПРОПУСК на Аурелиен Йоахим сам срещу вратаря на Аален. Нападателят получи леко вдясно в половината на германците, напредна и стреля покрай вратата